Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Burmistrz zabrał głos - jest monitoring, będą kary!

Gdzie potrzebny jest monitoring? Zdaniem władz Chodzieży i chyba słusznie - tam gdzie powtarzają się akty wandalizmu lub mieszkańcy nie stosują się do przepisów. Miasto korzystając z postępu technologicznego i przystępnych cen systemów coraz częściej decyduje się na ich instalacje.
Burmistrz zabrał głos - jest monitoring, będą kary!

Jest grupa mieszkańców która ciągle zarzuca burmistrzowi, że zbyt małe znaczenie przywiązuje do monitoringu, sugerując objęcie dozorem co rusz nowych fragmentów miasta. Wszystkiego się nie da, ale…

      -  To nie jest tak, że miasto pozbawione jest monitoringu jak to sugerują niektórzy. Celowo montujemy go tam gdzie mieszkańcy nie szanują tego co zbudowaliśmy.  Sporo sygnałów mieliśmy od mieszkańców dotyczących np. ścieżki pieszo-rowerowej między ulicą Leśną a Chodzieskim Domem Kultury. Tam już prawdziwa autostrada była w jedną jak i drugą stronę. Musieliśmy coś z tym zrobić i mamy monitoring. Nałożono już pierwsze mandaty. Właściciele samochodów będą się musieli wytłumaczyć.

      Monitoring już działa także po wschodniej stronie jeziora Miejskiego, gdzie ze ścieżki wzdłuż jeziora korzystają wędkarze, którzy koniecznie „muszą” podjechać na swoje stanowiska, albo gorzej - mieszkańcy nielegalnie wywożący śmieci.  Burmistrz nie ukrywa, że budzi to jego szczególną irytację.  I kolejny, wykorzystywany w tym samym celu przejazd między osiedlem Leśnym, a Parkiem III Maja, nie tak dawno pokryty asfaltem. Niektórzy kierowcy uczynili sobie z tej ścieżki pieszo-rowerowej skrót w stronę jedenastki. Tam również zacznie działać monitoring.

      - Prosimy o zaprzestanie podobnych praktyk - apeluje burmistrz Gursz. - Mamy już dużo zdjęć. Nie po to budowaliśmy ścieżki, by zostały rozjechane przez samochody. Na razie ostrzegamy, będziemy wzywać na rozmowy. Często są to ludzie, którzy krytykują, że w mieście są dziury albo coś jest niszczone. I broń Boże nie jest to jedna osoba, ale jest ich więcej… Na razie wolimy prosić i apelować, ale wszystko do czasu.

Pik

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama