Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Baza LunAres zaprasza

W najbliższą niedzielę (12 listopada) br., baza LunAres na lotnisku w Pile zaprasza miłośników kosmosu, odkrywców i pasjonatów robotów na niezwykłą przygodę. To wydarzenie, które zaskoczy uczestników nie tylko fascynującym światem kosmosu, ale także inspirującymi rozwiązaniami z zakresu robotyki, energii odnawialnej i ekologii.
Baza LunAres zaprasza

   Pierwszy punkt programu to ekscytujące oprowadzanie po przestrzeniach LunAresu, gdzie odbywają się analogowe misje kosmiczne. Można będzie wziąć udział w wirtualnym spacerze po symulowanej stacji kosmicznej, gdzie analogowi astronauci prowadzą eksperymenty i codzienne życie. Będzie można dowiedzieć się, jakie wyzwania czekają na astronautów podczas misji i odkryć tajemnice symulowanych spacerów kosmicznych.

Na stanowisku Posiłki astronautów będzie szansa zobaczyć, jak przygotowywane są posiłki w kosmosie, a nawet spróbować specjalnie przygotowanych dań. Interaktywne stanowisko Tajemnice Kosmosu zabierze uczestników w fascynującą podróż po naszej galaktyce. Organizatorzy zaplanowali planetarne ciekawostki – np. ile ważyłby jeden kilogram na Księżycu, jak działają czarne dziury czy sekrety budowy teleskopów.

      Kolejną atrakcją będzie budowa własnej mapy nieba. Uczestnicy sprawdzą, jak wyglądały gwiazdy wczoraj i jakie niebiańskie widoki czekają na nich za tydzień. Będą też roboty humanoidalne oraz roboty Dash&Dot, którymi można sterować samodzielnie.

      W trakcie wydarzenia nie zabraknie też ekologicznych aspektów. Wystawa ścianek informacyjno-edukacyjnych przedstawi liczne przykłady zrównoważonego rozwoju, energii odnawialnej i ekologii. 

      Wydarzenie zaplanowano w godzinach od 10. do 16. Zapisów można dokonać na stronie edufun.pl/lunares.

      Analogowe misje kosmiczne oraz działania edukacyjne realizowane w ramach projektu pn. "Miasto Piła z nową energią!" współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 pod hasłem "Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

pila.pl

fot. Lunares


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama