Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Dwa dni lało, na bieg chmury rozwiało…

Chodzieskie Stowarzyszenie Patriotyczne po raz piąty zorganizowało Chodzieski Bieg Niepodległości. W sobotniej imprezie pod patronatem wójt Gminy Chodzież wzięło udział ponad 230 uczestników, w tym wielu przybranych w biało-czerwone barwy.
Dwa dni lało, na bieg chmury rozwiało…

Pesymiści już stawiali krzyżyk na biegu…  Fatalna aura do samego rana nie dawała za wygraną. Koniec końców szczęśliwie dla organizatorów przestało padać i około godz. 10.00 tereny za Szkołą Podstawową w Oleśnicy zaczęli zapełniać amatorzy biegania i nordic walkingu. Gości powitał prezes ChSP Przemysław Lasota, który życząc biegaczom sukcesów podziękował gminie Chodzież za wsparcie pomysłu i pomoc przy organizacji imprezy. Na pierwszy ogień wystartowali uczniowie szkół podstawowych podzieleni na dwie grupy - dzieci młodszych i starszaków. I tak w pierwszym biegu zwyciężył Krzysztof Lasota z Piły, a wśród dziewczynek najlepsza okazała się Liliana Sokulska z Trzcianki. W grupie starszej tryumfował Remigiusz Sikora z Milcza, a w grupie dziewcząt Zuzanna Peksa z Kobylca. 

Przed biegiem głównym odbyło się oficjalne otwarcie, podczas którego Monika Gierczak z Chodzoeskiego Stowarzyszenia Patriotycznego przybliżyła idee organizacji biegu i jego niepodległościowy kontekst. Głos zabrała również Kamila Szejner - wójt gminy Chodzież oraz wicestarosta Mariusz Witczuk, którzy życzyli zawodnikom sukcesu oraz satysfakcji z udziału w tej sportowej, ale i patriotycznej imprezie. Część oficjalną uświetnił krótki występ artystyczny dzieci z SP w Oleśnicy. Całość zakończyło wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. 

Po krótkiej rozgrzewce, którą poprowadziła paraolimpijka Magdalen Bachmatiuk-Węgrzyn, zawodnicy zgromadzili się na starcie, gdzie wójt Kamila Szejner wystrzałem z pistoletu dała sygnał do sportowej rywalizacji. Kilka minut po biegaczach na trasę ruszyli kijkarze. W głównym biegu na dystansie 5,6 km pierwsze miejsce wśród mężczyzn zajął Jakub Filipiak z Osieka przed Marcinem Organka z Węgrzyn (II miejsce) i Marcinem Spotała z Drezdenka (III miejsce). Wśród pań najszybciej trasę przebiegła Daria Kasztarynda z Chodzieży (I miejsce) przed Rozalią Kapską z Pęckowa (II miejsce) i Kamilą Kubińską z Osieka (III miejsce). Natomiast rywalizację nordic walking wśród mężczyzn wygrał Sebastian Rajewski z Piły, a wśród kobiet Agnieszka Lasota-Benka ze Studzieńca. 

Wkrótce po biegu i uzupełnieniu kalorii (zupa pomidorowa, kawa i pyszne słodkości przygotowane przez panie z okolicznych KGW), odbyła się ceremonia wręczenia dyplomów i pucharów, którą priofesjonalnie poprowadził Piotr Jankowski. Imprezę zakończyło losowanie wśród uczestników kilkudziesięciu nagród ufundowanych przez sponsorów. 

Pik



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Gieniu 12.11.2023 17:23
W grupie starszych dzieci zwyciężyła Marcelina Kaczmarek z Trzcianki, proszę poprawić błąd.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama