Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Nowy Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Wysoka

Marian Bohn, emerytowany nauczyciel historii, dołączył do listy Honorowych Obywateli Miasta i Gminy Wysoka.
Nowy Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Wysoka

Uroczyste wręczenie tytułu odbyło się na dzisiejszej sesji Rady Miasta i Gminy Wysoka. - Jest mi niezmiernie miło, że państwo radni jednogłośnie poparli mój wniosek o nadaniu panu Marianowi Bohn Honorowego Obywatelstwa Miasta i Gminy Wysoka - powiedział radny Henryk Stańczyk.

Marian Bohn urodził się 19 grudnia 1929 roku w Wysokiej. Po wojnie działał w harcerstwie. Był bezpośrednim świadkiem ekshumacji 19 mieszkańców Wysokiej i okolic zamordowanych we wrześniu 1939 roku w Górach Wysockich. Na początku lat 50. uczestniczył w organizowaniu szkoły podstawowej w Wysokiej. W latach 60. był zastępcą kierownika szkoły, później, po reorganizacji systemu oświaty, został jednym z zastępców dyrektora szkoły. 

Dzięki jego zaangażowaniu powstało wysockie kino, chór szkolny i teatr. W latach 1955-1965 stał na czele Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe „Piast” Wysoka. Ostatnie dwie dekady to lata działalności w miejscowym kole Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. 

 Marian Bohn jest autorem słów do patriotycznej pieśni „Moja Wysoka”, która została odśpiewana na początku sesji. Za swoją działalność uhonorowano go m.in. Orderem Odrodzenia Polski „Polonia Restituta”. 

 - Zdarza mi się po raz pierwszy to, że trudno mówić - przyznał Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Wysoka. - Człowiek nie myślał, że robi coś, by jakieś odznaczenie dostać. To była normalna rzecz. Dziękuję panu burmistrzowi i radzie za ten zaszczyt. I proszę o chwilę ciszy, by uczcić pamięć tych, którzy kiedyś ze mną działali - dodał Marian Bohn. 

msz


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama