Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Nasza wieś naszą wspólną sprawą.

Wielkopolskie Samorządowe Forum KGW w Ujściu
Nasza wieś naszą wspólną sprawą.

We wtorek w Ujskim Domu Kultury odbyło się Wielkopolskie Samorządowe Forum Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Pilskiego. Organizatorem było Wielkopolskie Samorządowe Centrum Rozwoju Wsi w Sielinku, a gospodarzem - Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski.

      Na Forum zjechały do Ujścia delegacje Kół Gospodyń Wiejskich ze wszystkich gmin powiatu pilskiego. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele samorządów rożnego szczebla, w tym gospodarz gminy Ujście - burmistrz Roman Wrotecki.

      W trakcie spotkania uczestnicy wiele usłyszeli o tym, jak ważne w rozwoju lokalnych społeczności są Koła Gospodyń Wiejskich, które funkcjonują i biorą aktywny udział w licznych przedsięwzięciach i wydarzeniach. Podczas Forum przedstawiono tematykę związaną z pomocą i dofinansowaniami z Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, współpracą z Lokalnymi Grupami Działania oraz pokazano najlepsze przykłady aktywnych stowarzyszeń.

      Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego powiedział m.in., że Wielkopolskie Samorządowe Forum KGW Powiatu Pilskiego to inicjatywa, mająca wesprzeć w rozwoju Koła Gospodyń Wiejskich, które aktywnie działają oraz realizują rozmaite pomysły. Forum jest także okazją do zachęty tych mniej aktywnych Kół do podejmowania nowych wyzwań. Członkinie KGW są często liderkami przemian jakie zachodzą w wielu sołectwach i miejscowościach. Na przestrzeni lat społeczność obszarów wiejskich chętnie pokazuje swój bogaty dorobek kulinarny i kulturowy promując nasz Region poza jego granicami. Wydarzenie jest zatem formą docenienia starań członkiń Kół w ich pracy i zaangażowaniu w życie lokalne.

      Forum w Ujściu uświetnił swym występem zespół śpiewaczy Kasztelanki, działający przy Ujskim Domu Kultury. A po części głównej przyszedł czas na kulinarny poczęstunek i dyskusje przy kawie. Z pewnością był to czas dobrze spożytkowany. Czas wypełniony ważnymi informacjami, które mogą pomóc stworzyć w przyszłości nowe, ciekawe przedsięwzięcia, czas obfity w inspiracje wynikające z wymiany doświadczeń. Nasza wieś naszą wspólną sprawą, dlatego był to też czas sprzyjający integracji środowiska Kół Gospodyń Wiejskich powiatu pilskiego.

(acz)

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama