Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Nagrody dla naszych stowarzyszeń

W konkursie obejmującym terenem całą Wielkopolskę nagrodzono 4 stowarzyszenia z powiatu pilskiego
Nagrody dla naszych stowarzyszeń

Cztery stowarzyszenia działające na terenie gmin powiatu pilskiego zostały nagrodzone w wielkopolskim konkursie Działania Godne Uwagi. Jest to konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Centrum PISOP oraz Fundację NIWA Edukacji i Rozwoju.

Łącznie ocenianych było 99 inicjatyw z całej Wielkopolski. Odebranie nagród i wyróżnień odbyło się 21 listopada w Urzędzie Miasta w Poznaniu.

Pierwszą nagrodę w subregionie pilskim zdobyło Stowarzyszenie Przyjazna Wieś Nasza Zawada za projekt „Sztuka wikliną pleciona w trzech wsiach”. Wyróżnienia otrzymali: Aktywni działacze na rzecz Sołectwo Śmiłowo za projekt „Rowerowo na sportowo”, KGW Dobrzyniewo za „Święto Dyni” oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Sołectwo Leżenica - Kolonia za projekt „Mieszkańcy Sołectwa Leżenica-Kolonia odkrywają tradycje swoich przodków”.

 

Dodatkowo Stowarzyszenie Przyjaciół Sołectwo Leżenica - Kolonia wywalczyło główną nagrodę internautów, zdobywając blisko 1500 głosów! - Gratuluję wszystkim stowarzyszeniom, które skutecznie pozyskują dotacje z różnych źródeł na realizację swoich pomysłów. Bardzo cenię sobie współpracę ze stowarzyszeniami i innymi organizacjami pozarządowymi, ponieważ są one efektem aktywności mieszkańców chcących zmieniać swoje otoczenie i życie. Wielkie brawa! Jesteście wizytówką powiatu pilskiego! Robicie wielkie rzeczy w swoich małych Ojczyznach! – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Powiat Pilski wspiera stowarzyszenia nie tylko finansowo, ale również merytorycznie oferując np. pomoc przy rejestracji czy innych sprawach administracyjnych, a także organizując dla nich szkolenia.

 

bek


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama