Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Tam żył i to był jego drugi dom

W końcu 7 grudnia miała miejsce uroczysta LXXIV sesja Rady Miejskiej w Wyrzysku. Radni Rady Miejskiej podjęli uchwałę w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Wyrzysk dr. Romanowi Chwaliszewskiemu oraz podjęto także długo oczekiwaną uchwałę w sprawie nadania imienia Stadionowi Miejskiemu w Wyrzysku.
Tam żył i to był jego drugi dom

Nie mogło być inaczej. Konsultacje społeczne wyraźnie to potwierdziły i teraz zgodnie z uchwałą stadion ten będzie nosił imię Leszka Peplińskiego!!!

Leszek Pepliński nie trzeba wielu dokładnie przypominać jego sylwetki. Ów prężnie działał na rzecz rozwoju sportu w Gminie Wyrzysk. Był on wieloletnim Prezesem Wyrzyskiego Ludowego Klubu Sportowego „Łobzonka”.

Podczas sesji jego postać przedstawił inicjator nadania imienia Stadionowi Miejskiemu w Wyrzysku – dr Bogdan Winowski.

W 2021 roku gdy pisząc o Leszku Peplińskim, miałem okoliczność sprawić satysfakcje wielu jego znajomym, przyjaciołom, rodzinie. Tak, to były moje prawdziwe odczucia, wrażenia związane z tym nietuzinkowym człowiekiem!

We wrześniu 2021 roku pisałem o nim, że zawsze był i będzie Prezes Wszechczasów wyrzyskiej Łobzonki.

Chociaż żartobliwie pisałem też, że mi osobiście bardziej swoją osobowością, przede wszystkim sympatycznym zachowaniem, a nawet wyglądem, przypominał francuskiego aktora Louisa de Funesa.

Miałem niekłamaną przyjemność poznać go, współpracować, chyba nawet zaskarbić jego przyjaźń. Nigdy nie odmawiał pomocy, służył dobrą radą, można było z  nim konie kraść.

Dla przede wszystkim znakomity organizator. Radził sobie na równi, dzieląc obowiązki swojej firmy wraz z działalnością społeczną w klubie.

Właściwie o Leszku warto i śmiało można książkę pisać. 

Cieszę się, iż Rada MiG Wyrzysk podjęła słuszną uchwałę o nadaniu jego imieniem stadionu! 

Mariusz Markowski

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama