Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Kraina Świętego Mikołaja w Trzciance

Cóż to był za magiczny czas! 6 grudnia zorganizowano wydarzenie pn. „Mikołaje Nadciągają”, dzięki któremu mieszkańcy Trzcianki mogli poczuć atmosferę świąt.
Kraina Świętego Mikołaja w Trzciance

Imprezę mikołajkową na Placu Kościuszki otworzył koncert Orkiestry Dętej BPiCK. Muzycy zaprezentowali znane wszystkim kolędy i utwory świąteczne: „Wśród nocnej ciszy”, „Last Christmas” oraz wiele innych. Po energetycznym koncercie orkiestry, Burmistrz Trzcianki Krzysztof W. Jaworski, w towarzystwie dzieci odpalił choinkę, a mieszkańcy zapalili zimne ognie, tworząc przy tym magiczny klimat.

Drugą część wydarzenia stanowił magiczny pochód, który przeszedł w kierunku Placu Pocztowego. Na miejscu czekało mnóstwo atrakcji m.in.: Karuzela Wiedeńska, ciesząca się największą popularnością wśród najmłodszych mieszkańców. Na nieco starszych oczekiwały różnorodne stoiska gastronomiczne takie jak: KGW w Nowej Wsi "Gosposie znad stawu", Niekurszczanki Niekursko, Od pola do stołu - Dorota i Piotr Kosowscy, Tradycyjna Wędzarnia Ryb Eeltrans, Serowarnia Mera Vallis, Cydro-Win Paweł Rudnik, Miodosytnia Kluczewo oraz FH Robert Polański - owoce, bakalie, miód. Natomiast swoje rękodzieła zaprezentowali: Marta Tworzy - makrama, Just włóczy się, Niezapominajka, Szydełkowy ART-kącik.

Dodatkowo, w Centrum Integracji Społecznej dostępne były nie tylko stoiska do napisania listu, ale także miejsce do przystrajania pierników, którego organizacją zajęło się Muzeum Ziemi Nadnoteckiej oraz Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance. Oprócz tego, wszyscy zainteresowani mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem i jego wiernym elfem.

Dawid Cichy


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama