Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Akordeony zagrały w Białośliwiu

Towarzyskie Spotkanie Akordeonistów to cykliczna impreza o zasięgu regionalnym. Dzięki niej, już od 18 lat na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Białośliwiu miłośnicy gry na akordeonie mają okazję zaprezentować swoje umiejętności. Również od lat wydarzenie wspiera finansowo Powiat Pilski.
Akordeony zagrały w Białośliwiu

 

- Celem przedsięwzięcia jest prezentacja amatorskiego ruchu artystycznego, twórców regionalnych, muzyków ludowych, a także popularyzacja akordeonu i muzyki akordeonowej. Jest to również wydarzenie towarzyskie. Przyjeżdżają do nas akordeoniści z całymi rodzinami – poinformowała Natalia Michalska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białośliwiu.

W spotkaniu wzięło udział 11 uczestników, w wieku od 16 do 84 lat. Ich występy oceniali dwaj kompetentni jurorzy: Małgorzata Częstochowska i Paweł A. Nowak. Werdykt był następujący: w kategorii do 21. roku życia zwyciężył Miłosz Częstochowski, natomiast w grupie starszej (powyżej 50. roku życia) triumfował Włodzimierz Kukuła.

Impreza zawsze odbywa się w przyjacielskiej atmosferze. Są też koncerty. W tym roku wspaniały pokaz gry na akordeonie zaprezentował Paweł A.Nowak z Sulęczyna, laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów oraz festiwali, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie i pomysłodawca Muzeum Akordeonu w Kościerzynie. Pan Paweł to właściciel prywatnej kolekcji akordeonów - posiada ponad 330 eksponatów z całego świata. Najstarsze pochodzą z lat 20. XIX wieku.

Serdecznie gratulujemy wykonawcom i organizatorom!

Powiat Pilski 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

jan 21.07.2017 23:18
Kompetentni jurorzy. Matka juror, a syn zwycięzca?

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama