Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

"Dziewczynka z zapałkami" - teatr „Razem” przełamuje bariery społeczne

W Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra”  w Pile odbył się wyjątkowy spektakl „Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu Teatru „Razem” działającego przy  Środowiskowym Domu Samopomocy Caritas w Pile. W przedstawieniu wystąpili podopieczni i pracownicy ŚDS Caritas.
"Dziewczynka z zapałkami" - teatr „Razem” przełamuje bariery społeczne

Spektakl zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, który przypada 3 grudnia. Na widowni zasiedli uczniowie szkół specjalnych m.in.: Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile i Szkoły Specjalnej w Łobżenicy. Zaproszeni zostali również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

 

Spektakl był znakomicie przygotowany. Piękna scenografia, wspaniali aktorzy i niezwykle wzruszająca baśń Hansa Christiana Andersena, która niesie ponadczasowe przesłanie, aby nie być obojętnym na potrzeby drugiego człowieka, na los dzieci, biedę, samotność i jak ważna jest pomoc.

Widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Gratulacje i podziękowania złożyli im przedstawiciele samorządu Powiatu Pilskiego: Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile, Emilia Załachowska, członek Zarządu oraz radni Rady Powiatu, którzy licznie przybyli na to wydarzenie: Magdalena Zgiep- Porzucek, wiceprzewodnicząca rady, Zdzisława Bosak-Kawa, Teresa Strzelecka. Nie zabrakło także Emilii Piechockiej, radnej Rady Miasta w Pile.

 

Aktorom oraz wszystkim osobom, którzy przygotowali spektakl podziękował także Krzysztof Pabich, wiceprzewodniczący Rady Powiatu, którego firma Pabich Sp. z o.o. była jednym z partnerów tego wydarzenia. W jego organizację zaangażowali się ponadto: PKS Piła, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile, Zespół Szkół Budowlanych w Pile, Hotel ARCHE, Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile, Zespół Szkół w Łobżenicy.

Dla wszystkich uczestników i gości przygotowano słodki poczęstunek, a dla aktorów upominki. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

bek


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama