Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

65 lat Honorowego Krwiodawstwa PCK

W Centrum Powiatowym ISKRA w Pile odbyły się uroczyste obchody 65-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK, zorganizowane przez Odział Rejonowy PCK w Pile.
65 lat Honorowego Krwiodawstwa PCK

Była to szczególna okazja, aby podziękować wszystkim dawcom krwi, którzy bezinteresownie dzielą się najcenniejszym darem życia z potrzebującymi. - Wspaniałe jest to, że takich osób nadal mamy wiele. Ważne jest również to, że idea honorowego krwiodawstwa, którą Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile od lat wspiera i promuje jest nadal bardzo żywa i popularna również wśród młodych osób – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Na terenie działania Oddziału Rejonowego PCK w Pile zarejestrowanych jest ponad 4,5 tys. dawców. Podczas obchodów wielu z nich otrzymało odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”. Wśród nich są prawdziwi rekordziści. Odznakę Pierwszego stopnia (przyznawane dla kobiet po oddaniu 15 litrów krwi, dla mężczyzn po oddaniu 18 litrów krwi) otrzymali: Andrzej Bączkiewicz, Zbigniew Kurkiewicz, Mariusz Lorkowski, Artur Nicpoń, Jarosław Walczak.

Z kolei w kategorii szkół średnich, policealnych i pomaturalnych w 20. edycji ogólnopolskiego turnieju "Młoda krew ratuje życie 2022/2023" znakomicie wypadli uczniowie następujących szkół: I miejsce - Zespół Szkół Technicznych w Pile, II miejsce - Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile, III miejsce - Zespół Szkół przy Teatralnej w Pile.

Wyróżnionym dawcom krwi pogratulował starosta pilski Eligiusz Komarowski, który także otrzymał wspaniałe odznaczenia: Odznakę Honorową PCK nadaną Uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej PCK w Warszawie oraz Medal 65-lecia przyznanego za wieloletnią aktywność na rzecz Rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK. - To dla mnie ogromne wyróżnienie i zaszczyt. To również efekt znakomitej współpracy z Mirosławem Welcem, prezesem Oddziału Rejonowego PCK w Pile przy organizacji zbiórek krwi – powiedział starosta.

 

bek


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama