Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Rewolucja w pomocy społecznej

Wraz z początkiem nowego roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szydłowie przeszedł rewolucję i zaczął funkcjonować pod szyldem Centrum Usług Społecznych (CUS).
  • Źródło: UG Szydłowo
Rewolucja w pomocy społecznej

Zmiana jest spora, o czym zaproszeni specjaliści, mówili 4 stycznia, podczas konferencji pn. „Centrum Usług Społecznych – szaikanse i wyzwania”, w związku projektem „Rozwój Wielkopolskiej Sieci Centrum Usług Społecznych”, która odbyła się w Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie. 

Wyzwania także są ogromne, to m.in. wybór nowych usług, jakie trafią do mieszkańców np. mobilny fizjoterapeuta czy pomoc logopedy oraz psychologiczna dla dzieci i młodzieży oraz inne. Przeprowadzony zostanie remont budynku z siedzibą CUS. 

Projekt pochłonie 2,5 miliona złotych przy 10% wkładzie własnym

***

W konferencji uczestniczyli: lider projektu z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu, partnerzy projektu Centra Usług Społecznych z terenu województwa wielkopolskiego, przedstawiciel powiatu pilskiego, przedstawiciele instytucji pomocowych z terenu powiatu pilskiego, przedstawiciele oświaty z terenu Gminy Szydłowo, Kierownik Posterunku Policji w Szydłowie, przedstawiciele organizacji pozarządowych. 

W trakcie konferencji jako prelegenci wystąpili prof. Bohdan Skrzypczak dr hab pedagog społeczny, autor wielu publikacji naukowych i metodycznych z wykładem pt. „Co wiemy o CUS-ach? Doświadczenia z wdrażania projektu pilotażowego”, Marcin Jóźko socjolog Lokalne Badania Społeczne, analityk, konsultant, autor licznych raportów i opracowań, publicysta i redaktor, z wykładem „Jakie usługi społeczne dla mieszkańców Gminy Szydłowo? Główne wnioski z diagnozy potrzeb, zasobów i potencjałów lokalnych.”, który przybliżył kwestię analizy potrzeb i potencjału mieszkańców gminy Szydłowo. 

Podsumowując konferencję wójt Tobiasz Wiesiołek wraz dyrektor CUS Elżbietą Danielską-Konopacką oraz Marcinem Jóźko podjąłem temat „Jak to się stało, że w Gminie Szydłowo powstał CUS ?” Zwieńczeniem konferencji była część artystyczna w postaci koncertu, oraz poczęstunek dla gości. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama