Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Delfinki miały co świętować

12 stycznia br. Chodzieski Delfinek obchodził 15-lecie powstania. Uroczyste obchody obecnością zaszczycili goście, zawodnicy jak i ich rodziny oraz kadra instruktorsko-trenerska chodzieskiego Klubu. To wyjątkowe spotkanie było kolejną okazją do wręczenia specjalnych podziękowań dla wszystkich zaangażowanych w codzienną pracę Delfinka.
Delfinki miały co świętować

Uroczystość poprowadziła wspaniała wychowanka Delfinka - do dzisiaj rekordzistka kraju w najmłodszej kategorii wiekowej - Inez Jesiołowska.

- Dzięki współorganizatorom z Chodzieskiego Domu Kultury z Dyrektorem Marcinem Kitą na czele, wszystkie zgromadzone osoby miały okazję zobaczyć film autorstwa Patryka Rolki zamówiony przez Fundację Delfinek specjalnie na to wydarzenie. Film uzupełniły wypowiedzi trzech najbardziej utytułowanych finswimmerek w historii chodzieskiego Klubu, a mianowicie Julii Małachowskiej, Antoniny Dudek i Viktorii Krasnokutskiej - podkreśla wyśmienity szkoleniowiec Delfinka Bartosz Smaruj.

Przypomnijmy, że chodzieski klub jest niepokonany od 2015 roku w klasyfikacji generalnej Klubowego Pucharu Polski Polskiego Związku Płetwonurkowania, a w 2022 został najlepszym Klubem w klasyfikacji Pucharu Świata CMAS, by rok później uplasować się na trzecim miejscu.

- Finswimerzy Delfinka zdobyli łącznie 2 brązowe medale MŚ seniorów, 4 brązowe medale MŚ juniorów, 2 złote, 1 srebrny i 2 złote medale ME seniorów, 2 brązowy, srebrny i złoty medal ME juniorów. 51 rekordów Polski w różnych kategoriach wiekowych oraz 1 rekord świata i Europy juniorów – podpowiada B. Smaruj, który niebawem podsumował osiągnięcia zdobyte w 2023 roku.

To wyjątkowe spotkanie było kolejną okazją do wręczenia specjalnych podziękowań dla wszystkich zaangażowanych w codzienną pracą Klubu oraz rodziców, przyjaciół i sponsorów Klubu. Był także czas na docenienie najlepszych zawodników w historii Klubu, a zostali nimi Antonina Dudek i Kamil Pietras, a za rok 2023 nagrody otrzymały wymienione już wcześniej Julia Małachowska, Antonina Dudek i Viktoriia Krasnokutska, za wybitne osiągnięcia z ME seniorów w Pływaniu w Płetwach, które odbyły się na Węgrzech.

Za najwyższą frekwencję Pan Krzysztof Raniewicz z Komisu Samochodowego Solidne Auto w Podaninie, wręczył nagrody specjalne dla Marii i Kamila Pietras, a nagrodę dla najsympatyczniejszej zawodniczki, na którą zawsze można było liczyć odebrała Olga Strzępka.

Nagrody od Fundacji Delfinek otrzymała trójka finswimmerów, którzy są z nami od początku powstania Klubu czyli siostry Julia i Kinga Małachowskie oraz Filip Nowak, a za systematyczne wsparcie praktycznie każdej inicjatywy Delfinka okolicznościowa statuetka powędrowała do Państwa Anny i Miłosza Pietras.

Obchody uatrakcyjnili swoim występami uczniowie I LO w Chodzieży Nina Ciamciak, Radosław Grabowski, Radosław Wiśniewski i Roman Dulysh, którzy w zespole zagrali 2 piękne utwory, a głównym punktem artystycznej części byli tancerze z Fpytke Squad z Patrykiem Klepackim na czele, którzy swoim Show rozweselili obecną na Sali publiczność. Dziękujemy bardzo wszystkim za obecność i bardzo miłe słowa kierowane pod adresem wszystkich osób związanych z chodzieskim Klubem, sponsorom:

Urząd Miasta Chodzież z Burmistrzem Jackiem Gurszem, Urząd Gminy w Chodzieży z Wójtem Gminy Kamilą Szejner, Jenox Akumulatory, Pan Dariusz Kępka z KEPKA Group, Kopalnie Kruszyw Wiśniewscy, Komfort Budzyń, Centrum Miel-Pol Leszek Mieloch, Salony Okien i Drzwi PATER Paweł Reiter, Sommerzbi z Poznania, Bank Spółdzielczy w Chodzieży, Finswimming.pl, Pani Danuta Sałek z Ceglanej Komnaty, Arkadiusz Żbikowski z Kera Metal, Krzysztof Raniewicz z Komisu Solidne Auto, Fundacja Delfinek firmie, a także Panu Szymonowi Margowskiemu z Komisu Samochodowego w Ratajach, Miłoszowi Pietrasowi, Radosławowi Grabowskiemu i Arkadiuszowi Żbikowskiem, Starostwo Powiatowe w Chodzieży z obecnym Wicestarostą Mariuszem Witczukiem.

- Dziękujemy rodzicom jak i całej kadrze instruktorsko-trenerskiej, bez których tak wysokie osiągniecia nie byłyby możliwe – kończył B. Smaruj.

Relacji trenera Delfinka wysłuchał

Mariusz Markowski



 



 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama