Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Wiadomo, jak będzie wyglądała sieć podstawówek

Tylko pięć uchwał znalazło się w porządku obrad środowej XXIX zwyczajnej sesji Rady Gminy. Jedna z nich dotyczyła projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjum oraz oddziałów gimnazjalnych w podstawówkach do nowego ustroju szkolnego. Tę oraz pozostałe radni przyjęli jednogłośnie.
Wiadomo, jak będzie wyglądała  sieć podstawówek

Wiadomo już, że trzy szkoły podstawowe – w Drawskim Młynie, Pęckowie i Piłce – po wejściu w życie reformy będą funkcjonowały w dotychczasowych siedzibach, a także w jednym budynku. Podstawówka w Chełście będzie się składać z dwóch budynków – tego, w którym mieści się do tej pory, oraz zajmowanego obecnie przez oddział zamiejscowy drawskiego Gimnazjum im. Ziemi Nadnoteckiej. W tym drugim od 1 września 2017 r. do 31 sierpnia 2019 r. uczyć się będą uczniowie klas gimnazjalnych włączonych w strukturę SP w Drawsku oraz klasa VII i VIII SP w Chełście. We wspomnianym okresie SP w Drawsku będzie, ze względu na małą liczbę izb lekcyjnych, funkcjonowała w dotychczasowej siedzibie przy ulicy Nadnoteckiej 22b, w obecnym gimnazjum przy ul. Powstańców Wielkopolskich 83-85 oraz w oddziale zamiejscowym w Chełście. Od 1 września 2019 roku drawska SP im. gen. dyw. Tadeusza Kutrzeby przeniesie się do siedziby gimnazjum.

W informacji z działalności między sesjami wójt Marek Tchórzka poruszył między innymi kwestię otwarcia w Drawsku poradni K. Pojawiła się koncepcja wykorzystania w tym celu budynku obecnej podstawówki przy ul. Nadnoteckiej. Plusem takiej lokalizacji byłyby bliskość przychodni lekarskiej, łatwy dostęp dla osób niepełnosprawnych, a także stosunkowo niskie koszty adaptacyjne. W tym celu władze gminy planują spotkanie ze starostą i dyrektorem szpitala w Czarnkowie. Włodarz gminy poinformował też, iż samorząd w tym roku rezygnuje ze świątecznych dekoracji ulicznych, na które wydawał średnio ok. 14 tysięcy złotych. Środki te zamierza przeznaczyć na nagrody dla właścicieli najładniej przystrojonych domów i posesji oraz dla wsi.

Na sesji obecni byli też policjanci, którzy odpowiadali radnym na pytania dotyczące funkcjonowania posterunku, który został otwarty w Drawsku pod koniec ubiegłego roku.

Pisz


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama