Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Nagroda senatora Szejnfelda trafia do Czarnkowa

Drzwi otwarte w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie, to wspaniały pomysł na przybliżenie szkoły rodzicom i dzieciom. W tym dniu senator Adam Szejnfeld dokonał w „Dwójce” także finału słynnego już Konkursu Senatu RP, pt. „List do taty”. Laureatką została Urszula Miszke.
Nagroda senatora Szejnfelda trafia do Czarnkowa

Senator Adam Szejnfeld jest organizatorem w Wielkopolsce Północnej ogólnopolskiego Konkursu Senatu RP, pt. „List do Taty”. Konkurs realizowany jest przez senacką Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej, pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. 

      Głównym celem konkursu jest skierowanie uwagi opinii publicznej na rolę ojca w życiu dziecka, a także ukazanie więzi dzieci ze swoimi ojcami i opiekunami wyrażanymi ich własnymi, szczerymi słowami. Konkurs jest adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem jest napisanie listu na temat: „Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata”. W ostatniej edycji konkursu uczestniczyło w skali kraju rekordowa liczba ok. 2 500 tys. uczniów, z aż ok. 450 szkół.  Szkoła Podstawowa nr 2 z Czarnkowa wykazała się wyjątkowym zaangażowaniem w realizację konkursu, czego dowodem jest to, iż do senackiego konkursu przystąpiło 22 uzdolnionych i ambitnych uczniów „Dwójki”, ale jak to w zawodach czy konkursach bywa, tylko jedna osoba mogła zostać laureatem. 

      Komisja konkursowa po wnikliwej i długiej pracy oraz dyskusjach tytuł laureatki II miejsca w Konkursie postanowiła przyznać Urszuli Miszke, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie. Praca dziewczynki poruszyłaby serce każdego czytającego jej list. Urszula opisała bowiem w swoim tekście to, jak bardzo wdzięczna jest swojemu tacie, który pomimo swojej choroby jest przy niej i wspiera ją we wszystkich sprawach starając się jednocześnie zagwarantować dziewczynce jak najlepsze dzieciństwo. 

Podczas uroczystości finału w czarnkowskiej „Dwójce”, odczytano fragment listu, który wzbudził wiele emocji wśród uczestników. Pojawiły się łzy wzruszenia rodziców, dzieci i organizatorów. 

      - Jestem zachwycony pracą jaką Państwo wkładacie w kształtowanie młodych ludzi. Czuję wielką dumę widząc tego efekty, mające swoje odzwierciedlenie w tak wielkim zaangażowaniu ze strony dzieci i pozytywnym odbiorze naszego konkursu przez ich rodziców i nauczycieli. Na ręce pedagogów i rodziców składam ogromne gratulacje i wyrazy uznania - mówił Senator RP w swoim przemówieniu.

 

  

    Należy zaznaczyć, iż praca wszystkich uczniów i uczennic została doceniona, bowiem wszystkie dzieci zostały nagrodzone przez senatora Szejnfelda upominkiem i indywidualnym dyplomem. Laureatka II miejsca konkursu „List do Taty” otrzymała dodatkowo dyplom, nagrodę rzeczową oraz oczywiście puchar. 

      - Senacki konkurs jest cenną inicjatywą nie tylko edukacyjną, ale i społeczną, która nie miałaby szansy powodzenia bez takich osób jak Państwo. Jeszcze raz dziękując za współpracę wyrażam nadzieję, że nadal będziecie Państwo wspierali tak wszechstronną i uniwersalną wartość, jaką jest kultywowanie więzi rodzinnych, także poprzez współpracę przy kolejnych edycjach konkursu Senatu RP – mówił senator, dziękując wszystkim zaangażowanym w konkurs.

      Uroczystość wręczenia nagród w konkursie „List do taty” oraz „Drzwi Otwartych Szkoły” uświetnił „Koncert talentów”, zorganizowany przez nauczycieli, będący jednocześnie częścią obchodów drzwi otwartych szkoły. Zaprezentowano wachlarz umiejętności - od śpiewu, poprzez taniec, do aktorstwa i poezji. Uczniowie Szkolnego Koła Wokalnego zaprezentowali piękne wykonanie utworu „Witajcie w naszej bajce”, który stanowił swego rodzaju wprowadzenie do dalszych występów. Szkolni tancerze po zaprezentowaniu pokazów tanecznych, porwali młodszą publiczność do wspólnej zabawy. Nie zabrakło także indywidualnych występów, w których zaprezentował się m.in. uczeń 3 klasy śpiewając na scenie napisaną przez siebie piosenkę. 

Dominika Kobiołka

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

mały pikuś 01.04.2024 21:14
Jeżeli Szejnfeld po wyborach zabiega o poklask ludu, znaczy, że wybory blisko a rząd się rozleci.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama