Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Pociąg retro z pełną frekwencją!

Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego zaprosiło na przejazd pociągiem retro z Piły Głównej do Mirosławia Ujskiego i z powrotem do Piły Głównej. To była przejażdżka pełna wspomnień!
Pociąg retro  z pełną frekwencją!

Przejazd z Piły do Mirosławia Ujskiego był częścią dużego, dwudniowego projektu. W całej Polsce odbywały się przeróżne imprezy związane z czasem minionym: przejazdy dawnymi składami pociągów, zabytkowymi autobusami, rejsy (m.in. rejs z Bydgoszczy do Nakła n. Notecią Kanałem Bydgoskim i przejazd zabytkowym jelczem). Krótko mówiąc - wiele niezwykłych propozycji od Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Rozwoju Transportu Publicznego.

Wielu pilan i mieszkańców regionu udało się na wycieczkę pociągiem retro z Piły Głównej do Mirosławia Ujskiego i z powrotem do Piły Głównej. Po drodze zaplanowano wjazd na teren ZNTK Paterek, a także na teren Wytwórni Podkładów Strunobetonowych S.A. w Mirosławiu. 

- Lokomotywa rok produkcji 77, wagony także z lat 70-tych, w charakterystycznym klasycznym zielonym malowaniu, wagon I klasa, dla niepalących! – znak czasów. Był też wagon Warsu, jak z dawnych lat. Serwowane było jedzonko i napoje, dla chętnych – jak to bywało w Warsie - piwo. Cały wagon pełen był ludzi! To była przejażdżka pełna wspomnień. Pociąg jechał wolno, na trasie przejazdu stali liczni obserwatorzy, którzy rejestrowali przejazd retro pociągu. Po przejechaniu nieczynną w ruchu pasażerskim linią Piła Główna - Mirosław Ujski - Piła Główna pojechaliśmy jeszcze do Białośliwia. W Białośliwiu oczekiwał nas pociąg wąskotorowy prowadzony parowozem, którym pojechaliśmy do Nieżychowa i z powrotem. Z Białośliwia retro pociąg wracał przez Nakło nad Notecią, Bydgoszcz Główną, Unisław Pomorski do Torunia Wschodniego – opowiada uczestnik wycieczki, Roman Taszarek. 

Na krótszej trasie Piła - Ujście - Piła odbył się również przejazd zabytkowym autobusem Mercedes O321.

- Trafiliśmy na niego w Ujściu. Był to piękny retro widok z okna retro pociągu! 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama