Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Mniejsze diety dla radnych

TRZCIANKA W porządku obrad znalazło się dziewięć projektów uchwał.
  • Źródło: MiG Trzcianka
Mniejsze diety dla radnych

W czwartek, 23 maja, odbyło się posiedzenie Rady Miejskiej. Posiedzenie rozpoczęto od przekazania najistotniejszych informacji o przebiegu prac nad Gminnym Programem Rewitalizacji dla gminy Trzcianka na lata 2024-2023, które koordynuje Pan Bartosz Sokulski.

Następnie podjęto uchwały w sprawie zmian w uchwale budżetowej na 2024 rok oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy Trzcianka na lata 2024-2035. Kolejnym punktem był projekt uchwały w sprawie ustalenia diet dla radnych Rady Miejskiej Trzcianki. W wyniku dyskusji i zgłaszanych wniosków postanowiono ostatecznie zmniejszyć diety radnym w stosunku do dotychczas obowiązujących. Następnym punktem, nad którym pochylili się radni był projekt w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obrębie geodezyjnym Trzcianka, rejon jeziora Sarcze, który radni 18 głosami „za”, przy 2 „przeciw” i 1 „wstrzymującym się” przyjęli. 

Na czwartkowym posiedzeniu powołano również Komisję Mieszkaniową w dziewięcioosobowym składzie, której przewodniczącą została Pani Radna Janina Kamińska. Wyznaczono Pana Radnego Witolda Perskiego na członka Komitetu Rewitalizacji oraz w wyniku głosowania postanowiono Pana Radnego Krzysztofa Kęcińskiego wyznaczyć na przedstawiciela do rady społecznej przy Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie i przy Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Trzciance. 

Ponadto, wskazano wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej do dokonywania czynności dotyczących podróży służbowych przewodniczącego Rady oraz podjęto projekt uchwały zmieniający skład osobowy komisji stałych Rady Miejskiej. 

Ostatnimi punktami porządku obrad były informacje Burmistrza z działalności w okresie między sesjami oraz interpelacje, wnioski i zapytania.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama