Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Prezydent Andrzej Duda gościł w Zakrzewie

We wtorek w Zakrzewie miała miejsce uroczystość z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy. Księdzu Bolesławowi Domańskiemu pośmiertnie nadano Order Odrodzenia Polski.
Prezydent Andrzej Duda gościł w Zakrzewie

Na początku uroczystości Prezydent w asyście harcerzy złożył kwiaty i zapalił znicz na grobie księdza Domańskiego. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Zakrzewo Marek Buława, który przywitał Prezydenta Andrzeja Dudę w Zakrzewie. 

Wójt w swoim wystąpieniu wyraził dumę z miejsca, w którym obecnie żyjemy, podkreślił, jak ważna była działalność patriotyczna wielkiego patrona ks. dra Bolesława Domańskiego. Dumą napawa fakt, że Niezłomny Proboszcz z Zakrzewa został pośmiertnie uhonorowany Orderem Odrodzenia Polski, jednym z najwyższych polskich odznaczeń państwowych, przyznawanym za wybitne zasługi dla Ojczyzny.

Ceremonię wręczenia Orderu poprowadził dyrektor Biura Odznaczeń i Nominacji Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Piotr Olejniczak.

Order Odrodzenia Polski z rąk Prezydenta RP odebrali: Stanisław Pawełek, Tomasz Kaźmierowski, Jacek Stróżyński i Mateusz Gawroński.

Następnie głos zabrał Andrzej Duda, który w swoim przemówieniu zaznaczył, jak wielkie znaczenie miała praca księdza Domańskiego, który był nie tylko duchownym, ale także społecznikiem i patriotą. Podkreślił jego rolę w kształtowaniu wartości moralnych oraz w budowaniu tożsamości narodowej w trudnych czasach. W trakcie części oficjalnej Chór Tęcza z Zakrzewa wykonał „Pieśń Rodła” oraz „Hasło Polaków w Niemczech”. 

 

 

Po zakończeniu części oficjalnej Prezydent Duda udał się w kierunku mieszkańców zgromadzonych na placu. Była to okazja do rozmowy, a także zrobienia pamiątkowych zdjęć.

 

(red)

Informacja i zdjęcia UG Zakrzewo

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama