Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Henryk Stokłosa uhonorowany za pomoc dla ZŻWP

Senator Henryk Stokłosa odznaczony Krzyżem Wielkim Związku Żołnierzy Wojska Polskiego
Henryk Stokłosa uhonorowany za pomoc dla ZŻWP

Odznaczenie przyznano w kwietniu tego roku, na mocy decyzji przewodniczącego kapituły odznaczenia płk w stanie spoczynku Marka Bieleckiego w uznaniu zasług na rzecz funkcjonowania i rozwoju Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. O przyznanie tego honorowego odznaczenia wnioskował Zarząd Okręgu Pilskiego ZŻWP. W miniony piątek członkowie zarządu Zygmunt Jeliński, Jerzy Nowacki oraz Romuald Iwaszkiewicz dokonali wręczenia odznaczenia. 

- Henryk Stokłosa od wielu lat nieustannie wspiera naszą działalność. Pomaga nam nie tylko od święta, ale na co dzień śledzi nasze działania, pomagając realizować nasze inicjatywy, jak choćby utworzenie Sali Tradycji w pilskim starostwie powiatowym – mówi Prezes Zarządu ZŻWP Oddział w Pile Zygmunt Jeliński. - Od kilkunastu lat pełnię funkcję prezesa naszego oddziału i nie przypominam sobie sytuacji, aby senator Stokłosa odmówił nam pomocy – dodaje Zygmunt Jeliński. 

Jednym z ważniejszych obszarów działalności Związku jest upamiętnianie ważnych wydarzeń w historii wojskowości regionu pilskiego, np. poprzez przygotowywanie i umieszczanie tablic pamiątkowych w miejscach ważnych wydarzeń. Po drugiej wojnie światowej Wojsko Polskie odgrywało dużą rolę w życiu Piły i okolicznych miejscowości. Żołnierze pomagali w odbudowie Piły i przywracaniu infrastruktury technicznej zniszczonej w wyniku działań wojennych. Tym większe słowa uznania należą się osobom, organizacjom i instytucjom dbającym o to, aby te historyczne fakty nie odeszły w zapomnienie. 

(red)

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Donat ello 14.06.2024 18:29
Sobie blaszki przypinają śmiechu warte

rekrut Bum 18.06.2024 12:57
Jest oczywiste, że skoro pan senator Henryk Stokłosa umożliwił rekrutom zbieranie kamieni z pola senatora, zasłużył się rozwinięciu tężyzny fizycznej żołnierzy. Taka zasługa jest godna udekorowania pana Stokłosy Krzyżem Wielkim Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama