Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Zagra Adam Bałdych! Będą koncerty w Sali Miejskiej, w kościołach i na Wyspie 

PIŁA  Przed nami IX edycja festiwalu Music Festival & Master Class
Zagra Adam Bałdych! Będą koncerty w Sali Miejskiej, w kościołach i na Wyspie 

 

IX edycja Music Festival & Master Class zbliża się wielkimi krokami. Rozpoczynamy muzyczną przygodę już 12 sierpnia. Organizatorzy wydarzenia, Kamila i Andrzej Czaja, zdradzają szczegóły programu. Pilan czeka parę niezwykłych koncertów. Niewątpliwie olbrzymią niespodzianką i sukcesem organizatorów jest udział w  tegorocznym Music Festival & Master Class Adama Bałdycha, fenomenalnego skrzypka jazzowego klasy światowej, rozchwytywanego obecnie na całym świecie. Co więcej, Adam Bałdych nie tylko zagra koncerty w Pile, ale będzie także profesorem Master Class: poprowadzi konsultacje z improwizacji jazzowej.

Tradycyjnie, jak wskazuje nazwa festiwalu, składać się on będzie z dwóch części: z warsztatów Master Class połączonych z  muzycznymi konsultacjami, które prowadzić będą wybitni profesorowie z kraju i ze świata oraz z części koncertowej - Music Festiwal – dla mieszkańców miasta i gości z regionu.

W tym roku do udziału w Master Class zakwalifikowała się rekordowa ilość studentów – aż 46. To muzycy (skrzypce i wiolonczela) z Rosji, Ukrainy, Łotwy, Belgii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Bułgarii, Rumunii, Meksyku, Wenezueli i oczywiście z Polski. Konsultacji udzielać im będą wybitni profesorowie, m.in.  Andrej Bielow, Aleksander Neustroev, Denis Severin, ale i Adam Bałdych, który podczas ubiegłorocznego festiwalu występował w części koncertowej wzbudzając niekłamany podziw zarówno wśród studentów, jak i mieszkańców Piły. W tym roku w Pile obecny będzie także dyrektor artystyczny Music Festival & Master Class - Bartłomiej Nizioł, wybitny polski skrzypek, solista, profesor Hochschule der Künste w Bernie i koncertmistrz Orkiestry Opery w Zürichu, który również poprowadzi konsultacje.

Wszystkim studentom podczas konsultacji Master Class i podczas koncertów na terenie miasta towarzyszyć będą pianiści kameraliści: Grzegorz Skrobiński i Piotr Kopczyński (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie) oraz  Michał Francuz  (Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu).

***

Tegoroczny festiwal zainauguruje koncert w wykonaniu profesorów Master Class – zagrają Bartłomiej Nizioł, Denis Severin, Alexander Neustroev i Grzegorz Skrobiński. Wyjątkowym wydarzeniem będzie też na pewno wspomniany wyżej koncert młodziutkiej, bo 16-letniej chińskiej pianistki DAISY SUN z towarzyszeniem Capelli Bydgostiensis pod batutą Jakuba Chrenowicza we współpracy z Accademia Pianistica Internazionale "Incontri col Maestro"  miasto Imola / Włochy.

Ponadto w pilskim kościele usłyszymy muzykę m. in. Villa Lobosa, Davidova i Barbera w wykonaniu CELLISSIMO  zespołu wiolonczelowego przygotowanego i poprowadzonego przez profesorów Alexandra Neustroeva i Denisa Severina, a w kościele w Motylewie SMYCZKI SOLO – soliści, studenci Master Class. W Sali Miejskiej melomani będą tradycyjnie słuchać studentów Master Class.

W Parku na Wyspie u Wyspiarza proponujemy klimatyczny koncert folk, muzyka świata, ciepłe, czasem nastrojowe, ale głównie bardzo energetyczne dźwięki w interpretacji zespołu PEJZAŻ . 

JAZZ MASRER CLASS zwieńczy koncert ADAM BAŁDYCH  IMAGINARY QUARTET  na jednej scenie ze studentami! Music Festival & Master Class zamknie Uroczysta Gala Wręczenia Grand Prix i Osobowości Muzycznych Master Class, wystąpią laureaci tegorocznej edycji.

więcej: w bieżącym, papierowym wydaniu Tygodnika Nowego

 

BILETY

Wstęp na koncerty jest częściowo bezpłatny. Koncerty biletowane to koncert inauguracyjny 12.08, koncert Daisy Sun z towarzyszeniem Capelli Bydgostiensis 13.08, koncert Adama Bałdycha z IMAGINARY QUARTET & JAZZ MASRER CLASS 18.08 oraz koncert laureatów w dniu 19.08. Bilety na te wydarzenia są do nabycia w kasie Regionalnego Centrum Kultury w Pile, pl. Staszica 1 lub na godzinę przed koncertem w Sali Miejskiej, ul. Dąbrowskiego 8.

eKi

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Hanna 03.08.2017 17:27
Racja

Tytus 02.08.2017 22:19
Impreza z roku na rok coraz lepsza. Gratulacje dla Państwa Czajów

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama