Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

 Trwają 47. Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe Cho-Jazz 2017

CHODZIEŻ  W tym roku dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury impreza wzbogacona została o kilka atrakcji
 Trwają 47. Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe Cho-Jazz 2017

Będzie, będzie zabawa… ale nie tylko. Bo choć wakacje w pełni nauki też nie zabraknie. W tym roku podczas warsztatów edukować się będzie 160 słuchaczy, w tym 80 z zagranicy m. in. z Rosji, Ukrainy, Niemiec, Białorusi i po raz pierwszy z Izraela. Ale dla mieszkańców i fanów najważniejsze są koncerty.

Tradycyjnie Warsztaty rozpoczęły się koncertem otwarcia, w którym zagrała kadra wykładowców, w praktyce połowa czołówki polskiego jazzu. Witając gości Marcin Kita dyrektor Chodzieskiego Domu Kultury podkreślił siłę tradycji i znaczenie imprezy dla całego regionu. Jak dodał tegoroczne Warsztaty ruszyły poważnie do przodu dzięki dodatkowemu impulsowi, czyli sporej dotacji Ministerstwa Kultury a także hojności sponsorów, których nie omieszkał po wymienić. Dyrektor wspomniał także o rysującej się współpracy i możliwości odzyskania patronatu nad imprezą przez Polskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz zachęcił do obejrzenia wystawy fotografii legendarnego Marka Karewicza. Dalej pałeczkę przejął dyrektor muzyczny, znany doskonale w Chodzieży i lubiany Janusz Szrom. Najlepszy polski wokalista jazzowy na zachętę zaśpiewał jedną z piosenek Wojciecha Młynarskiego z którym łączyła go bliska znajomość.   

      W dalszej części wypełniona po brzegi publicznością sala oklaskiwała znakomitych instrumentalistów, mistrzów polskiego jazzu którzy w różnych konfiguracjach zaprezentowali swoje niebagatelne umiejętności. Wystąpili m.in. w lirycznym duecie Bogdan Hołownia z Jerzym Główczeskim, ambasador polskiego jazzu pianista Artur Dutkiewicz, znakomici gitarzyści Rafał Sarnecki i Attila Muehl, puzonista Michał Tomaszczyk, pianistka z Ukrainy Anastasija Litvinyuk, jeden z najlepszych krajowych saksofonistów Maciej Sikała oraz niemiecki mistrz trąbki Hans Peter Salentin. Towarzyszyła im uznana sekcja rytmiczna Zbigniew Wrombel i Paweł Dobrowolski. Było czego posłuchać…

      Atrakcją Warsztatów (warsztaty skończą się w sobotę 5 sierpnia) są codzienne koncerty, w tym specjalnie na tą okazję zaproszonych artystów. Wystarczy wymienić występy Krystyny Prońko z Januszem Szromem, Trio Marka Napiórkowskiego czy coś dla miłośników tradycyjnego grania - The Warsaw Dixielanders. Szczegóły na plakatach.

pik



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama