Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Wyścig Samochodowych Wraków na Półwyspie Sielanka

ŁOBŻENICA   VI edycja imprezy
Wyścig Samochodowych Wraków na Półwyspie Sielanka

 

Ryk silników, pędzące samochody, błoto pryskające spod kół, odpadające błotniki, pękające opony i ogromna dawka adrenaliny – tak było w niedzielę na Półwyspie Sielanka, gdzie odbyła się VI edycja Wyścigu Samochodowych Wraków. Pierwsze miejsce i telewizor zdobył team Bartłomiej Sas z Sypniewa.

Wyścig po wyścigu dobitnie pokazywał, że sztuką jest nie tylko zająć pierwsze miejsce w kolejnym biegu, ale w ogóle go ukończyć. Awarie, stłuczki i dachowania eliminowały z wyścigu kolejne zespoły. Kierowcy nie poddawali się do końca – szybkie naprawy dokonywane były pomiędzy biegami, a wyłączną przyczyną wycofania się z rywalizacji mogła być jedynie awaria samochodu uniemożliwiająca dalszą jazdę. Nad sprawnym przebiegiem wyścigu czuwali sędziowie Jarosław Kraczkowski i Radosław Judycki.

Im bliżej było do finału, tym więcej pojawiało się emocji. Wzrastała prędkość, a na zakrętach przepychano się bez pardonu. Warunki na torze robiły się coraz trudniejsze, bo w wilgotnej, zrytej oponami ziemi tworzyły się niebezpieczne koleiny i doły. Ostatecznie w finałowej rozgrywce pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Sas z Sypniewa. Drugie miejsce zajęła Daria Wilk ze Złotowa, a trzecie Mateusz Korczak.

Zmaganiom kierowców samochodowych wraków przyglądali się przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Piotrem Łososiem na czele. Wśród widzów nie zabrakło również przewodniczącego Rady Powiatu w Pile Kazimierza Wasiaka. W gronie startujących znalazł się także właściciel Półwyspu Sielanka Tomasz Henke, któremu kibicowała spora grupa letników i mieszkańców gminy Łobżenica.

mjk



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama