Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Gotowanie na polanie

ZAKRZEWO Kulinarne zmagania KGW z terenu gminy.
  • Źródło: gmina Zakrzewo - Facebook
Gotowanie na polanie

Na promenadzie w Zakrzewie odbył się konkurs kulinarny „Gotowanie na Polanie”, w którym wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był karp. Uczestniczki miały za zadanie przygotować zupę oraz drugie danie, korzystając z tajemniczych pakietów składników, które musiały wykorzystać w całości.

Oceny potraw dokonywało profesjonalne jury w składzie:  Anna Jasnowska - technolog żywienia, Robert Bagniewski - Fabryka Dobrego Smaku, Krzysztof Doroszuk - Przewodniczący Rady Gminy Zakrzewo.

Jury oceniało nie tylko smak i wygląd dań, ale również ich oryginalność oraz kreatywne wykorzystanie wszystkich składników. Wśród serwowanych potraw znalazły się m.in. zupy rybne, roladki, ryba w dzwonkach, surówki i sosy. Wszystkie dania prezentowały się wyśmienicie, a ich smak był jeszcze lepszy, co utrudniło wybór zwycięzców.

Wyniki konkursu: I miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Zakrzewie - nagroda główna 1000,00 zł, II miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Śmiardowie Złotowskim, III miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Głomsku.

Pozostałe koła: KGW Stara Wiśniewka, KGW Osowiec oraz KGW Wersk otrzymały wyróżnienia i upominki od Wójta Gminy Zakrzewo, Marka Buławy.

W trakcie konkursu kulinarnego odbyły się także: Spalanie na Polanie - energetyczne zajęcia fitness prowadzone przez Barbarę Zawadzką ze Studia Fitness ZaGray. Akcja "Sadzonki do rozdania za eko działania" zorganizowana przez Związek Gmin Krajny w Złotowie. Uczestnicy, którzy przynieśli co najmniej 20 zużytych baterii lub 2 stare telefony komórkowe/tablety, otrzymali sadzonki ziół. 

Po wręczeniu nagród, pucharów i dyplomów wieczorem odbyła się plenerowa zabawa taneczna – Disco na Polanie.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama