Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Pomoc UE napędza rozwój edukacji w Wielkopolsce Północnej!

„Nauka skarb drogi, kto ją ma, nie jest ubogi” - brzmi polskie powiedzenie. Ubogie na pewno nie jest Wielkopolskie społeczeństwo, bo przy wsparciu Funduszy Europejskich od lat prężnie rozwija się edukacja w województwie.
Pomoc UE napędza rozwój edukacji w Wielkopolsce Północnej!

 

Dotacje pozyskiwane są na realizację projektów poprawiających infrastrukturę szkolną bądź na organizację dodatkowych zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nowy wymiar edukacji można obserwować również w swoim regionie – zobacz, jak Fundusze Europejskie wspierają szkolnictwo w Pile i okolicach.

Od podstawówek do zawodówek

Środki przeznaczono np. na budowę sali gimnastycznej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Pile, bo w końcu w zdrowym ciele, zdrowy duch.

Nową jakość edukacji można zauważyć też w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chodzieży, gdzie pozyskaną dotację przeznaczono na rozbudowę I Liceum Ogólnokształcącego o centrum nauk przyrodniczych. Młodzież może też korzystać z nowego boiska wielofunkcyjnego.

Kilka lat temu, dzieci z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w miejscowości Czajcze z całą pewnością ucieszyły się, kiedy zobaczyły zupełnie nową salę gimnastyczną, na której zajęcia wychowania fizycznego są prawdziwą przyjemnością. A dla Zespołu Szkół Gastronomicznych i Zespołu Szkół przy ul. Teatralnej w Pile zakupiono komputery i tablety, dzięki którym uczniowie jeszcze lepiej poznają cyfrowy świat.

Takiej placówki jeszcze nie było

Zmianę na lepsze przeszło Powiatowe Centrum Edukacji w Pile poprzez przebudowę i rozbudowę budynku. Te działania pozwoliły na stworzenie nowych i innowacyjnych przestrzeni do nauki. Dodatkowo zakupiono specjalistyczne wyposażenie, jak komputery czy sprzęty, dzięki którym uczniowie pozyskają umiejętności potrzebne im do wykonywania zawodu w przyszłości.

W Pile powstało centrum praktycznej nauki zawodów na najwyższym poziomie – mówi Rafał Zdzierela, starosta pilski – Uczniowie mają do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt, maszyny i narzędzia, jakie znajdą u potencjalnych pracodawców. Nabywają na nim pożądanych na rynku pracy umiejętności i doświadczenia. To stanowi o konkurencyjności tego miejsca w całym subregionie Północnej Wielkopolski.

W ramach realizacji projektu urządzono łącznie 26 pracowni, w tym nowe sale dydaktyczne, np. mechatroniki samochodowej, robotyki, automatyki, spawalnictwa. Wyposażono je w roboty, komputery, drukarki i wiele innych.

Obecna baza lokalowa i techniczno-dydaktyczna PCE w Pile to elementy mające bardzo istotny wpływ na wysoką jakość i efektywność kształcenia zawodowego. Uczniom stworzono znakomite warunki do nauki, dzięki którym będą profesjonalnie przygotowani do wykonywania zawodów, na które jest zapotrzebowanie na rynku pracy w powiecie pilskim, subregionie pilskim oraz w całym województwie Wielkopolskim – podsumowuje starosta Rafał Zdzierela.

PCE w Pile współpracuje z lokalnymi pracodawcami i na bieżąco współuczestniczy w kształceniu przyszłych fachowców, których brakuje na rynku pracy.

Kolejny krok w rozwoju szkolnictwa w Wielkopolsce

Skala inwestycji w edukacje jest naprawdę szeroka. W ciągu 20 lat obecności Polski w strukturach Unii Europejskiej ze wsparcia w postaci dotacji unijnych skorzystało 250 wielkopolskich szkół. To jednak nie koniec, bo w końcu „sky is the limit”. Program Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027 pozwala na dalszą budowę i rozbudowę infrastruktury szkolnej – nie tylko modernizację budynków oświaty, ale też zakup sprzętów wspierających nauczycieli w prowadzeniu lekcji.

Zachęcamy do zainteresowania się naborem na dofinansowanie projektów ramach Działania 5.1 Poprawa równego dostępu do wysokiej jakości kształcenia, szkolenia i uczenia się przez całe życie poprzez wsparcie infrastruktury edukacyjnej. W ramach tego konkursu można pozyskać środki na projekty związane z poprawą dostępności placówek edukacyjnych dla osób ze szczególnymi potrzebami. To już ostatni dzwonek – nabór trwa do 30 września! Więcej szczegółów pod adresem funduszeue.wielkopolskie.pl.

 


Fb @FunduszeEuropejskiedlaWielkopolski

IG @fundusze_eu_dla_wielkopolski

YT @FunduszeUEdlaWielkopolski

LinkedIn @Fundusze Europejskie dla Wielkopolski

X @funduszeuewlkp

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: luzbluzTreść komentarza: Facet, który przedstawił się jako Mariusz Szalbierz ostatnio pauzuje w robocie redakcyjno- wydawniczej portaliku i papierowej ulotki o tematyce przebrzmiałej. Co to może być? Albo łopata grabarza albo choroba somatyczna wskutek luzackiej obyczajności redakcji zapoczątkowana relacją z obrad Kolegium Redakcyjnego Tygodnika Nowego 8 marca 2006.Data dodania komentarza: 12.07.2025, 18:27Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 21.Autor komentarza: chwudeTreść komentarza: Czy chodzi o inicjatywę Mariusza Szalbierza powołania wydawnictwa instruktażowego o nazwie "Tłok czekoladowy"?Data dodania komentarza: 12.07.2025, 10:08Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ~~..~~Treść komentarza: Stare baby potrzebują jakiegoś wyciora do przepastnych czeluści dawno wygasłych co do ich pierwotnej funkcji demograficznej. Chyba że zapragną tłoka czekoladowego. Wtedy jo! Naczelny gotów, proponuje wydawnictwo instrukcyjne, jak zrobić sobie dobrze w trybie odtylcowym.Data dodania komentarza: 11.07.2025, 20:06Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: []\/{}Treść komentarza: Są w naszym kraju regiony typu Krajna, gdzie działają koncerny medialne prasowe i internetowe. Tam się dzieje! Jak się nawalą, od razu mają chuć. Zbierają gamety do terrarium. Dla dorżnięcia się wódczanego piją koniak redakcyjny. Kiedy naczelny gdzieś wyjedzie, wydawczyni zapragnie zlecić konstrukcję wiatraka odbytniczego z wałem osadczym do uciech. Sodoma i Gomora. Trzeźwość w sensie zera na alkomacie jest niewyobrażalnym deliktem egoizmu ekonomicznego, który prowadzi do deficytu budżetowego. Sytuację pogarszają felietoniści z przeszłością korupcyjną na szczytach władzy.Data dodania komentarza: 11.07.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: oszczerzenieTreść komentarza: Dopóki żulia internetowa pilskiego grajdoła medialnego będzie się pastwić nad Januszem Lemanowiczem, choćby w trybie niejawnym, domyślnym, Janusz Lemanowicz będzie komentował wszystkie znane mu objawy chamstwa, kłamstwa, perfidii, plugastwa myśli tych udziałowców chamstwa, kłamstwa, perfidii, plugastwa myśli.Data dodania komentarza: 10.07.2025, 22:04Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 21.Autor komentarza: skobelTreść komentarza: Wbijamy tam w sierpniuData dodania komentarza: 10.07.2025, 12:23Źródło komentarza: Z nudów powstał hit
Reklama
Reklama