Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Biuro Rzeczy Znalezionych: Rowerów ci u nas dostatek...

Nie tylko telefony komórkowe, ale mniej ważne dokumenty, parasole i pieniądze trafiają do Biura Rzeczy Znalezionych w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie. Kryje ono wiele tajemnic, a przede wszystkim nietypowych rzeczy, które cierpliwie oczekują na swoich właścicieli.
Biuro Rzeczy Znalezionych: Rowerów ci u nas dostatek...

 

Według Adama Górzyńskiego pracownika Starostwa Powiatowego w Czarnkowie najczęściej znajdywane są portfele, telefony komórkowe a także rowery - Trafiają do nas również pieniądze, które przyniosą uczciwi znalazcy - dodaje.

      Ciekawych historii nie brakuje. Półtora roku temu, przed świętami Bożego Narodzenia zgłosiła się kobieta z dużą sumą pieniędzy. Gotówkę znalazła w trzcianeckim szpitalu. Ta kwota przechowywana jest w sejfie placówki. Możliwe, że niebawem trafi ona do rąk uczciwej mieszkanki powiatu, która przyniosła pieniądze.

      - Obecne przepisy działają na korzyść znalazcy - mówi Adam Górzyński. - Jeśli po upływie dwóch lat od publikacji ogłoszenia, nie zgłosi się właściciel, znalazca może odebrać przedmiot i z mocy prawa staje się jego właścicielem. Jeśli i on się nie zgłosi, to wszelkie rzeczy znalezione trafiają na rzecz Skarbu Państwa - dodaje.

      Wiadomo iż zabytki lub materiały archiwalne po upływie terminu do ich odebrania, stają się własnością Skarbu Państwa. W niektórych przypadkach starostwo, do którego trafiają zguby, może sprzedać „znalezioną rzecz”. Zdarzy się tak, wtedy, gdy będą to przedmioty ulegające szybkiemu zepsuciu lub takie, których przechowanie byłoby związane z ich kosztownym utrzymaniem.

      - By oddać znalezioną rzecz do Biura wystarczy dowód osobisty i dokładny opis lub cechy charakterystyczne przedmiotu - informuje Aleksandra Lipiec ze Starostwa w Czarnkowie. - W starostwie, zostanie sporządzony krótki protokół i rzecz trafi do rąk właściciela. Pamiętajmy, że do Biura Rzeczy Znalezionych nie są przyjmowane takie przedmioty jak broń, amunicja, dowód osobisty czy paszport. Z tymi fantami należy udać się na policję.

pik



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama