Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Znasz Złotów - napisz konkursowe wspomnienie

Muzeum Ziemi Złotowskiej ogłasza rozpoczęcie Konkursu Literackiego „Złotów 1945-2020”, który wpisuje się w obchody 655-lecia miasta Złotów. Konkurs, który ma na celu odkrycie i upamiętnienie bogatej historii i kultury Złotowa, zaprasza mieszkańców oraz osoby związane z tym miastem do podzielenia się swoimi wspomnieniami i opowieściami.
Znasz Złotów - napisz konkursowe wspomnienie
Cel Konkursu: Konkurs ma na celu pozyskanie unikalnych opowieści oraz materiałów fotograficznych dotyczących życia w Złotowie w latach 1945-2020. Prace konkursowe, które zostaną ocenione przez specjalne jury, będą częścią publikacji kontynuującej dzieło „Złotów 1370-2020”, dokumentującym dzieje miasta.

 

Dla Kogo: Konkurs jest otwarty dla wszystkich. Zapraszamy do udziału zarówno obecnych, jak i byłych mieszkańców Złotowa oraz osoby związane z tym miastem.

 

Jak Wziąć Udział: Uczestnicy mogą składać swoje prace do 31 grudnia 2024 roku. Prace literackie, które muszą być napisane w języku polskim, wcześniej nienagradzane i niepublikowane, można przesyłać w formie papierowej lub elektronicznej na adres Muzeum Ziemi Złotowskiej. Teksty należy przygotować w formacie czcionki Times New Roman, rozmiar 12.   Szczegóły dotyczące składania prac oraz kontakt z organizatorami znajdują się na stronie internetowej muzeum.

 

Nagrody i Wyniki: Ogłoszenie wyników konkursu planowane jest na czerwiec 2025 roku. Zwycięzcy otrzymają nagrody, a dodatkowe wyróżnienia mogą być przyznane przez jury. Publikacja nagrodzonych prac stanowi część przyszłej książki dokumentującej historię Złotowa.

 

Kontakt i Informacje: Więcej informacji o konkursie, w tym pełny regulamin oraz szczegóły dotyczące składania prac, można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Ziemi Złotowskiej www.muzeum-zlotow.pl. Wszelkie pytania i wątpliwości można kierować do muzeum pod numerem telefonu 67 263 28 72 lub drogą mailową na adres [email protected].

 

Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału i dzielenia się swoją historią, aby wspólnie stworzyć niepowtarzalne świadectwo o Złotowie, które przetrwa dla przyszłych pokoleń.

 

Regulamin konkursu ZŁOTÓW 1945-2020

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama