Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Dali Radość Niepełnosprawnym

Jego imię Romuald nieprzypadkowo pasuje do kreatywności takich uroczystości. Przecież wywodzi się od słów hruom, czyli „sława” oraz waltan. Romuald Wycisło wyjątkowo przewodzi i panuje nad tego typu wydarzeniami dla ludzi z niepełnosprawnościami.
Dali Radość Niepełnosprawnym

To kolejne takie zbiorowe przedsięwzięcie Stowarzyszenia Integracyjnego na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Daj Radość Niepełnosprawnym”

Główny dyrygent, Romuald Wycisło, kreator wielu takich wydarzeń nie spoczywa na laurach. Jego inicjatywy zdobywają co raz większe uznanie. 

Tradycyjne spotkanie wigilijne było w tym roku wyjątkowe.  Uczestniczyli w nim nie tylko członkowie Stowarzyszenia Daj Radość Niepełnosprawnym, ale także innych towarzystw takich jak: Stowarzyszenie Słabo i Niesłyszący „Migacze”, Nadnotecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile czy Stowarzyszenie Jeziorki Aktywna Wieś.

Nie zabrakło wielu innych. Byli przede wszystkim  wolontariusze i osoby starsze, pragnące wspólnie spędzić ten przedświąteczny wieczór. Przedstawiciele przedszkoli nr 12 i 17 w Pile oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Pile, z jej dyrektorem Marcinem Borowiczem, też stanowili sporą część.

Dostojne grono gości stanowili głównie Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego czy Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Małgorzata Karwacka, przewodnicząca Rady Powiatu w Pile i Maciej Kazek, członek Zarządu Powiatu. 

- Jest nam niezmiernie miło że tyle osób przybyło i chciało się z nami dzielić opłatkiem – podkreśla R. Wycisło. Stała uczestniczka podobnych wydarzeń Pani Adela dodaje: Każdego roku jest pięknie i wyjątkowo. W tym roku jednak było znacznie więcej osób. A sama wigilia była na bardzo wysokim poziomie.

Były prezenty od Mikołaja i śpiewanie kolęd wspólnie z Małgorzatą Nahajowską-Stadnik, w tak wzniosłym dniu jakim jest od 15 lat organizowana wspólnie z włodarzami Powiatu i Miasta Piły, Wigilia dla osób niepełnosprawnych - Zapraszamy na nasze inne wydarzenia w nowym roku, a za  pośrednictwem zaprzyjaźnionego Tygodnika Nowego składamy życzenia wszystkiego najlepszego i przede wszystkim  zdrowia – mówi na koniec Roman Wycisło. 

Mariusz Markowski 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Romuald Wycisło 12.12.2024 17:00
Pięknie dziękujemy za miłą relację i życzenia świąteczne

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama