Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Bezpieczniej, szybciej i z przyjemnością dojedziemy do domu na święta w północnej części Wielkopolski

Mniej korków, więcej bezpieczeństwa – takie będą te święta na wielkopolskich drogach. Dzięki wsparciu z Funduszy Euro¬pejskich powstają nowe drogi, a istniejące są modernizowane. Lepsza infrastruktura to komfort i spokój w świątecznym cza¬sie. Sprawdź różnicę.
Bezpieczniej, szybciej i z przyjemnością dojedziemy do domu na święta w północnej części Wielkopolski

Przez 20 lat Polski w Unii Europejskiej Wielkopolska zainwestowała aż 3,6 mld zł w komunikację. Zmodernizowano i wybudowano po­nad 1,1 tys. kilometrów dróg. To nie tylko przyśpiesza podróż, ale też poprawia komfort i bezpieczeństwo ruchu drogowego dla wszyst­kich jego uczestników. Które drogi są remontowane na północy re­gionu? A jakimi możemy już dojechać na święta? Tego dowiecie się czytając nasz artykuł!

Jak jechać to tylko w dobrej atmosferze

Korek. Minuty nieubłagalnie lecą, a samochody wcale się nie przesu­wają. To obraz, o którym już wkrótce mogą zapomnieć mieszkańcy Czarnkowa oraz okolic. Wszystko dzięki rozbudowie drogi woje­wódzkiej nr 182 na ul. Kościuszki w Czarnkowie. A jakie zmiany się tam właśnie dzieją? 

– Realizowana inwestycja polega na rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 182 (ul. Kościuszki) w miejscowości Czarnków na odcinku od skrzyżowa­nia z DW 181 do ronda na skrzyżowaniu z ulicą Ogrodową i Gimnazjal­ną – odpowiada Paweł Katarzyński, dyrektor Wielkopolskiego Zarzą­du Dróg Wojewódzkich. – Prace prowadzone są na odcinku o długości blisko 1,5 km. W ramach zadania zaplanowano, m.in.: przebudowę oraz budowę chodników, dróg rowerowych, zatok autobusowych (na wybranych odcinkach). 

Jak więc widać to nie tylko dobra zmiana dla kierowców, ale też pieszych czy rowerzystów, którzy również są uczestnikami ruchu drogowego. Rozbudowa ul. Kościuszki w Czarnkowie bez wątpienia przekłada się na zwiększenie ich bezpieczeństwa. Te zmiany to od­powiedź na potrzeby mieszkańców okolic.

– Droga wojewódzka 182 odgrywa istotną rolę w zakresie gospodarcze­go i społecznego rozwoju regionu, charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu – dodaje Paweł Katarzyński. 

Odetchnąć mogą też mieszkańcy Wronek, gdzie powstała obwod­nica. W wyniku realizacji tej inwestycji wybudowano nowy odcinek drogi o długości 5,2 km, wiadukt nad linią kolejową oraz wiadukt nad drogą prowadzącą do miejscowości Stróżki, co zdecy­dowanie przyśpieszyło czas podróży. Dzięki niej udało się wyprowa­dzić ruch tranzytowy poza granice miasta. 

Odnowioną i rozbudowaną drogą mogą również poruszać się kie­rowcy po drodze wojewódzkiej 123 na odcinku między Kuźnicą Że­lichowską, aż do skrzyżowania z drogą krajową 22 w miejscowości Przesieki. Prace budowalne obejmowały m.in. korektę trasy, a także wykonanie nowej nawierzchni, aby podnieść bezpieczeństwo jazdy. Droga została również poszerzona, co zdecydowanie podwyższyło również komfort poruszania się po niej. 

Przy dofinansowaniu z Funduszy Europejskich rozbudowy doczeka­ła się również droga 190 na odcinku od Krajenki do Leśnika. Szosa została wzmocniona, a także poszerzona do 7 metrów. 

Na święta za kółkiem Funduszy Europejskich

Mieszkańcy północnej części województwa już teraz mogą podróżować do rodzinnych domów na święta wyremontowanymi lub nowymi drogami. A już wkrótce powstanie ich jeszcze więcej, wszystko przy dofinansowaniu z Funduszy Europejskich dla Wielkopolski. Dotacje unijne bez wątpienia rozszerzają możliwości budowy i rozbudowy zarówno nowych dróg, jak i infrastruktury drogowej – powstają wiadukty, przesieki, obwodnice, mosty. Dzięki tym projektom mieszkańcy północnej części województwa nie tylko szybciej, ale też bezpieczniej mogą dotrzeć na kolację wigilijną. A więcej o rozwoju infrastruktury drogowej dowiesz się w filmie pt. „WIELKopolskIE podróże nowymi drogami”, który dostępny jest na kanale YouTube Fundusze Europejskie dla Wielkopolski.



Fb @FunduszeEuropejskiedlaWielkopolski

IG @fundusze_eu_dla_wielkopolski

YT @FunduszeUEdlaWielkopolski

LinkedIn @Fundusze Europejskie dla Wielkopolski

X @funduszeuewlkp

 

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama