Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

W Pile mówili o Cudzie nad Wisłą

15 sierpnia, równo o godz. 12, na pilskim Placu Zwycięstwa odbyły się uroczyste obchody z okazji Święta Wojska Polskiego. Liczne delegacje złożyły wiązanki kwiatów i oddały hołd żołnierzom poległym w walce za kraj.
W Pile mówili o Cudzie nad Wisłą

O wieloletnich tradycjach wojskowych na ziemi pilskiej, mówił wiceprezydent Piły, Krzysztof Szewc. Dodał też, że 15 sierpnia 1920 roku to bardzo ważna data, bowiem tego dnia rozegrała się jedna z najważniejszych bitew Europy, czyli bitwa warszawska, która zdecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i przekreśliła rozprzestrzenienie się rewolucji na Europę Zachodnią: - Kluczową rolę odegrał manewr Wojska Polskiego oskrzydlającego Armię Czerwoną przeprowadzony przez Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego –mówił wiceprezydent Krzysztof Szewc. 
Zebrani na Placu Zwycięstwa złożyli hołd wszystkim żołnierzom wojska polskiego, zarówno będących w ciągłej służbie, jak i emerytowanym, a w szczególności żołnierzom poległym w walce z kraj – na terenie Polski, a także za granicą. - Powinniśmy pamiętać i być dumni z tego, że Piła jest miastem o bogatych tradycjach wojskowych związanych z funkcjonowaniem w przeszłości wielu jednostek wojskowych o różnej specjalizacji – podkreślił wiceprezydent Szewc. 
    Pochwalić należy uczennice Zespołu Szkół nr 3 w Pile, które przygotowały wzruszający program artystyczny. Przy okazji uroczystości wiceprezydent Krzysztof Szewc zaprosił na Piknik Militarny z okazji Święta Wojska Polskiego i Dnia Lotnictwa, który odbędzie się 27 sierpnia na pilskim Placu Zwycięstwa. 
(es)
 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

asystentka Elka 18.08.2017 08:30
Może dlatego, że prezydent woli inwestować (np.w chodniki przy Okrzei) a starosta imprezować (np.na ruinie stadionu przy Okrzei)

kaban 18.08.2017 13:35
a kto doprowadził to do ruiny??? kto zarządzał tym obiektem przez ostatnie lata??? obecnemu staroście trzeba oddać honor że podjął się tego zadania aby doprowadzić ten teren do dawnej świetności

kobza 17.08.2017 15:08
I po co te wojenki pilsko-pilskie? Czy nie można było zorganizować jednej wspólnej imprezy miejsko-powiatowej?

Janek 17.08.2017 10:59
Z opowiadań ojca pamiętam, że podobne imprezy organizowano przed wrześniem 1939 r. Kilkakrotnie, publicznie wręczano wojsku te same ciężkie karabiny maszynowe.

Marek 17.08.2017 10:05
Trzeba mieć solidną "charyzmę" organizując imprezy za grubą kasę kilkanaście kilometrów od ludzkiej tragedii, gdzie ludzie stracili cały majątek nie wahając, czy te pieniądze może przeznaczyć na szczytny cel i pomóc innym ludziom bez fleszy aparatów i kamer

Darek 17.08.2017 00:46
Starosta ma charyzmę i jest zawsze z ludźmi. Dlatego jego imprezy mają większe branie.

Kali 16.08.2017 22:25
Kiepska frekwencja w porównaniu z imprezą powiatową

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama