Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Bez miary Anny Lejby

Pilskie Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych zaprasza na otwarcie wystawy „Bez miary” - malarstwo, rysunek, grafika i tkanina artystyczna autorstwa Anny Lejby. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 1 września o godz. 19 00 w Galerii BWAiUP przy ul. Okrzei.
Bez miary Anny Lejby

Anna Lejba urodziła się w Pile. Ukończyła PLSP w Bydgoszczy, studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu malarstwo i rysunek pod kierunkiem prof. Wacława Twarowskiego. Dyplom uzyskała w 1986 roku na Wydziale Wychowania Plastycznego. Twórca i pedagog. Zajmuje się grafiką, malarstwem, rysunkiem, tkaniną artystyczną. Bierze udział w wystawach środowiskowych (coroczne Salony Pilskie), ogólnopolskich i międzynarodowych. Wystawy indywidualne:

1997 - Galeria ZPAP, Piła; 2001 - BWA, Piła, w duecie “Anna Lejba - Tadeusz Ogrodnik”; 2004 - Planetarium Schwerin, w duecie “Lejba - Ogrodnik”; 2006 - Galeria Muzeum St. Staszica w Pile - “Między sobą/Aneinander”, w duecie Anna Lejba - Susanna Schultz (Schwerin); 2008 - Pilski Dom Kultury - Projekt "Kryształowe okna" Anna Lejba - Anika Hoff (Berlin); 2009 - Salon Artystyczny MDK w Chodzieży - "Ciągłość i znak"; 2013 - Miejski Dom Kultury w Wągrowcu - “bez.miary”.

Nagrody: 1988 - Salon Pilski “ART’88” - Grand Prix oraz nagroda Klubu Środowisk Twórczych “13”; 2004 - Międzynarodowe Biennale Miniatury “Częstochowa 2004” - II nagroda; 2007 - Nagroda Starosty Pilskiego za aktywność i efekty w dziedzinie twórczości plastycznej i działalności edukacyjnej; Nagroda Prezydenta Miasta Piły w uznaniu zasług w dziedzinie twórczości artystycznej.

Anna Lejba jest członkinią Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. Wystawę „Bez miary” będzie można oglądać do 23 września br.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama