Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Deforma oświaty?

To już postanowione. Przyparci do muru przez szybkie wprowadzanie reformy oświatowej chodziescy radni jednogłośnie przegłosowali połączenie Szkoły Podstawowej nr 1 z wygaszanym Gimnazjum Miejskim w jeden podmiot. - To jest deforma, a nie reforma - nie omieszkał skomentować pomysł MEN burmistrz Jacek Gursz.
Deforma oświaty?

Projekt uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju edukacyjnego wszedł pod obrady radnych w ostatniej chwili. Jak poinformował burmistrz podstawowymi kryteriami była demografia, ilość miejsc w poszczególnych szkołach oraz sytuacja nauczycieli. W Chodzieży nadal mają funkcjonować dwie szkoły podstawowe. Po wchłonięciu Gimnazjum przez „Jedynkę” do budynku przy Paderewskiego będą uczęszczały dzieci klas starszych. Samorząd chce w pełni wykorzystać bazę Gimnazjum i świetnie wyposażone pracownie. Teraz uchwała czeka na akceptację Kuratorium Oświaty.

- Proponowany scenariusz wydał nam się najbardziej optymalny. Miejskie Gimnazjum zakończy działalność 31 sierpnia b. r. Czas nas goni, jesteśmy jedną z pierwszych gmin podejmującą wspomnianą uchwałę, bo chcemy mieć rezerwę czasu w razie gdyby nie daj Boże Kuratorium nas czymś zaskoczyło - mówił burmistrz. - Rozpatrywaliśmy jeszcze dwa inne pomysły. Jednak reaktywowanie SP nr 2 uznaliśmy za nieefektywne, zaś powołanie dużej szkoły z trzema budynkami i jednym dyrektorem stawiało zbyt dużo znaków zapytania.

Sytuacja nie jest łatwa. Choć miasto straci kolejną subwencję, musi w pełni zagwarantować funkcjonowanie szkół pod względem finansowym. Do tego dochodzi aspekt społeczny - zapewnienie pracy nauczycielom i pracownikom szkół. - Chcę uspokoić nauczycieli z Gimnazjum. Z pięciu osób przewidzianych do zwolnienia dzięki przyjętemu rozwiązaniu udało się zagospodarować cztery, jedna odchodzi na wcześniejszą emeryturę. Dużo jest jeszcze niuansów i znaków zapytania. Poza tym nie znamy jeszcze wszystkich kosztów operacji.

pik



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama