Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

W podziękowaniu za rolniczy trud

GMINA KACZORY. W tym roku sołectwo Dziembowo zaprosiło gości do tradycyjnego celebrowania gminnego święta plonów. Na dożynki zjechali rolnicy i przyjaciele rolnictwa z całej okolicy.
W podziękowaniu za rolniczy trud

Autor: pb

Uroczystości zainaugurowała msz. św. dziękczynna, odprawiona w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dziembowie, na której poświęcono dożynkowe wieńce. Po ceremonii kościelnej barwny korowód przemaszerował ulicami pięknie przystrojonej wsi na stadion LZS „Noteć” Dziembowo, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Przed dożynkowymi gośćmi zaprezentowała się działająca przy GOK gminna orkiestra dęta. Po występie przyszedł czas na tradycyjne obrzędy. Ceremoniał dożynkowy odbył się z udziałem zespołu „Chabry” z Wałcza i dzieci z SP z Dziembowa.

W części artystycznej wystąpił ze swoim recitalem gminny zespół wokalny „Sonata”, a po nim sceną zawładnęła grupa „STONEHENGE” dając popis w koncercie „Muzyka świata”. Dożynki zakończyła zabawa taneczna z zespołem „VIVO”.

Podczas tegorocznego święta plonów rolę starościny i starosty dożynek pełnili Aneta Gonia i Andrzej Obrowski, którzy zgodnie z tradycją, w kulminacyjnym momencie ceremoniału dożynkowego, przekazali bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbiorów włodarzowi gminy, Brunonowi Wolskiemu. Chleb, jak przystało na dobrych gospodarzy, podzielono sprawiedliwie między wszystkich gości.

Szerzej o dożynkach w najbliższym dodatku Nasza Gazeta Kaczory.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

koteria lizusów 28.08.2017 19:02
tylko jedne zdjecie ze stoklosom? skandal!

mieszkaniec 28.08.2017 18:42
Gratulacje dla wójta, że zaprosił człowieka z zasługami dla regionu a pominął celebrytę powiatowego.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama