Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Mieszkańcy powiatu znakowali rowery

Mimo niepewnej pogody, chętnych do udziału w drugiej akcji znakowania rowerów przy pilskim Starostwie było bardzo wielu. Łącznie w sierpniu i we wrześniu pilscy policjanci oznakowali dokładnie tysiąc pięć jednośladów! W pierwszy dzień nowego roku szkolnego ze swoimi rowerami przed urząd dotarło prawie czterysta osób.
Mieszkańcy powiatu znakowali rowery

Ponownie możemy być bardzo zadowoleni z efektów akcji. Szczerze dziękuję wszystkim, którzy - nie zważając na chłód i deszcz - byli tego dnia razem z nami. Bardzo dziękuję policji, z panem komendantem, mł. insp. Sebastianem Cichockim na czele, a także radnym rady powiatu, którzy podjęli decyzję o sfinansowaniu tego wydarzenia. Dzięki środkom wygospodarowanym przez radnych, mogliśmy każdego właściciela roweru wyposażyć w kamizelkę odblaskową. Słowa wdzięczności należą się też Salonowi Rowerowemu Radosława Krugłego za darmowy serwis na miejscu – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który był pomysłodawcą akcji.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że przed miesiącem nie wszyscy otrzymali kamizelki, ponieważ liczba chętnych przerosła oczekiwania organizatorów. Osoby, które chciałyby odebrać należną im kamizelkę, mogą zgłosić się do Starostwa z dokumentem potwierdzającym udział w sierpniowym znakowaniu.

O sensie znakowania przypomniał nadkom. Andrzej Latosiński, zastępca naczelnika wydziału prewencji pilskiej Komendy: - Oznakowany rower staje się znacznie mniej atrakcyjnym towarem dla złodzieja, bo przestaje być anonimowy. Kiedy taki pojazd trafia w nasze ręce, możemy go znacznie szybciej przypisać do właściciela.

Obie akcje – sierpniową i wrześniową - przygotowały wspólnie Komenda Powiatowa Policji w Pile oraz Powiat Pilski.

(pp)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama