Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Anna Seniuk w Pile

PIŁA   Spotkanie z Anną Seniuk rozpocznie pilski sezon kulturalny 2017/2018
Anna Seniuk w Pile

Najpierw Anna Seniuk przeczyta kilka/ kilkanaście wierszy Bolesława Leśmiana, potem odbędzie się rozmowa z Anną Seniuk i jej córką Magdaleną Małecką - Wippich (altowiolistką) - obie napisały książkę „Nietypowa baba jestem”.

Muzycznie całość oprawi Magdalena Małecka, która zagra utwory J.S. Bacha.

Wszystko to w naszym mieście już 27 września o godz. 20.00 w Sali Miejskiej przy ul. Dąbrowskiego.

W ramach Krakowskiego Salonu Poezji Anny Dymnej w Pile aktorka przeczyta wiersze Bolesława Leśmiana − przyczynkiem do spotkania będzie 140. rocznica urodzin poety i 80. rocznica jego śmierci.

- Następnie zaprosimy Państwa na spotkanie, które będzie rozmową o książce "Nietypowa baba jestem". Książka jest wywiadem, jaki przeprowadziła Magdalena Małecka-Wippich ze swoją mamą Anną Seniuk – zapraszają organizatorzy.

Bilet – 10 zł.

***

„Nietypowa baba jestem” to wywiad, jaki przeprowadziła Magda Małecka- Wippich ze swoją mamą – Anną Seniuk. Ta książka jest dla czytelnika bramą, przez którą wchodzimy do życia prywatnego znanej polskiej aktorki, przez lata chroniącej swoją prywatność i rodzinę. Książka ta prezentuje nam wspomnienia z dzieciństwa o ciągłych przeprowadzkach, zabawach z siostrą i wspólnym mieszkaniu w wielopokoleniowej rodzinie. Oczami Anny Seniuk poznajemy Kraków jej młodości i świat krakowskiej bohemy. Razem z aktorką zdajemy egzamin do Szkoły Teatralnej, następnie rozpoczynamy pracę w Teatrze Starym. Poznajemy wspomnienia z Kabaretu Dudek, spotkania z wielkimi artystami: Dziewońskim, Kwiatkowską, Michnikowskim, Gołasem, Kobuszewskim i wieloma innymi. Wspólnie z Anną Seniuk cieszymy się z jej pierwszych szpilek kupionych we Włoszech. W trakcie wywiadu Anna Seniuk opowiada czytelnikom o mężu, dzieciach, rozstaniu, o chorobie. Aktorka zdradza nam m.in., które role były dla niej ważne, z kim dobrze się jej pracowało oraz o pracy przy filmie „Czterdziestolatek”. Anna Seniuk pokazuje nam również, że w każdym wieku warto spełniać swoje marzenia, dlatego też zabiera nas do swojego domu na wsi, gdzie razem z nią cieszymy się życiem i zachwycamy przyrodą.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama