Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

PIŁA  - Nikt nie zrobił tyle dla osiedla Podlasie co pan Leszczyszyn – mówił starosta Eligiusz Komarowski

Franciszek Leszczyszyn kończy 90 lat!
PIŁA  - Nikt nie zrobił tyle dla osiedla Podlasie co pan Leszczyszyn – mówił starosta Eligiusz Komarowski

Niespełna tydzień przed 90. urodzinami, w piątek, 15 września, Franciszek Leszczyszyn, uczestnik misji pokojowej Organizacji Narodów Zjednoczonych w Wietnamie, oddany działacz samorządowy i honorowy Obywatel Miasta Piły gościł u Eligiusza Komarowskiego, starosty pilskiego. Spotkanie dla jubilata zaaranżowały władze Powiatu wraz ze Stowarzyszeniem Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, które pan Franciszek od lat współtworzy.

Przy tak zacnej rocznicy urodzin wypada życzyć Jubilatowi znacznie więcej niż stu lat życia w dobrym zdrowiu. I tego właśnie życzę, podziwiając jednocześnie wyjątkowo bogaty życiorys mojego wspaniałego gościa. Dzieciństwo spędzone we Francji, następnie wieloletnia służba w wojsku, wreszcie uczestnictwo w misji pokojowej ONZ w Wietnamie, gdzie pan Franciszek pracował w latach 1962-63. Na szczególne słowa uznania zasługują dokonania Jubilata na niwie samorządowej - powiedział starosta Eligiusz Komarowski - Chyba nikt nie zrobił tyle dla osiedla Podlasie co pan Leszczyszyn. Warto podkreślić, że przez trzy kadencje Jubilat był również radnym Rady Miasta Piły, która w 2010 roku nagrodziła go tytułem Honorowego Obywatela Miasta –dodał starosta.

Spotkanie trwało kilka godzin. Najpierw Jubilat opowiadał  m.in. o swoim przyjeździe do Piły w 1951 roku, kiedy ta była jeszcze w dużej części zrujnowana i o podjęciu pracy w legendarnej już Wyższej Oficerskiej Szkole Samochodowej. Wspomniał również, jak za zarobione na misjach pieniądze mógł spełnić swoje marzenie – kupić upragniony samochód, forda Taunusa. Powrotom do radosnej, ale i trudnej przeszłości nie było końca.

Przyłączamy się do życzeń dla pana Franciszka, który nigdy nie ukrywał, że praca dla dobra innych sprawia mu wielką satysfakcję i umożliwia rozwój. Wszystkiego najlepszego w dobrym zdrowiu!

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Można wiedzieć 19.09.2017 18:53
A co zrobił dla osiedla?

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama