Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Smacznie i zdrowo

DOLASZEWO  Rada sołecka ruszyła z realizacją projektu pn. „Babcia - wnuczek, czyli kilka kulinarnych sztuczek
Smacznie i zdrowo

Projekt otrzymał dotację ze Stowarzyszenia LGD „Krajna nad Notecią.” w ramach II edycji konkursu „Aktywnie na Krajnie”.

W realizację przedsięwzięcia rada sołecka zaangażowała Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Szydłowie, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego - Powiatowy Zespół Doradczy w Pile oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Szydłowie.

      W ramach przedsięwzięcia odbędą się: cykl zajęć kulinarnych dla dzieci i młodzieży, wystawa wydawnictw o tematyce kulinarnej oraz konkurs plastyczny pt. „Piramida zdrowego żywienia”.

      W świetlicy wiejskiej w Dolaszewie odbyły się pierwsze warsztaty. Tematem był wyrób masła przy pomocy kierzanki oraz wypiek chleba. Przed zajęciami lider projektu Wiesława Pyrcz przywitała uczestników oraz przedstawiła cele i formy realizacji przedsięwzięcia. Prowadzące warsztaty Janina Nieścieruk, Grażyna Podcharska oraz Krystyna Hermus opowiedziały o tradycjach przyrządzania smacznych i zdrowych potraw. Dzieci miały okazję ubijać śmietanę wiejską i zobaczyć, jak powstaje  masło oraz ręcznie wyrabiać chleb w drewnianej niecce. Aby wszyscy mogli spróbować domowego chleba, panie już wcześniej upiekły go, a następną porcję wykonały wspólnie z dziećmi. Tak więc wszystkich przybyłych do świetlicy przywitał zapach świeżego wypieku. Zarówno masło, jak i chleb udały się, a najmilszym akcentem była wspólna degustacja.

      W piątkowe popołudnie do świetlicy z dziećmi przybyli również rodzice oraz babcie. W warsztatach uczestniczyła też dyrekcja SP w Szydłowie - Wiktor Gawrylczuk i  Maria Królik.  

      Projekt będzie realizowany do końca września. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama