Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Porąbany teatrzyk!

Tego, co działo się na scenie nie da się opowiedzieć, to trzeba było zobaczyć. Piętnastu gimnazjalistów w dziesięć godzin do występu na teatralnej scenie przygotował aktor Dawid Kartaszewicz. Inspiracja sceniczna zatytułowana „Porąbany teatrzyk” została zaprezentowana w auli Gimnazjum Publicznego w Łobżenicy.
Porąbany teatrzyk!

Przez cały tydzień toczyły się warsztaty teatralne według scenariusza Dawida Kartaszewicza. Aktor sam czuwał nad przebiegiem prób, podpowiadał gimnazjalistom jak zachowywać się na scenie i rozbudzał w nich kreatywność. Efekt tych poczynań w piątkowy wieczór zaprezentowany został rodzicom, dziadkom i kolegom gimnazjalistów, władzom samorządowym z burmistrzem Piotrem Łososiem i przewodniczącym Rady Powiatu w Pile Kazimierzem Wasiakiem na czele oraz tym mieszkańcom Łobżenicy, którzy pojawili się na auli zaintrygowani tytułem inscenizacji.

Śmiechy i oklaski publiczności towarzyszyły gimnazjalistom przy prezentacji kolejnych scenek. Wprawki dykcyjne na emocjach, podryw w autobusie czy scena ze wściekłymi nauczycielkami, przeplatane były wierszami i szalonymi piosenkami. Rozkambulatyrozowanykambulatorek czy fraza „czy tata czyta cytaty Tacyta” nawet u słuchaczy powodowały skręt języka. Na zakończenie Dawid Kartaszewicz przedstawił młodych artystów i z głębi serca udzielił im wskazówek na dalszą teatralną drogę. Reżyserowi i jego aktorom gratulacje złożył burmistrz Piotr Łosoś.

W warsztatach zorganizowanych przez Gimnazjum Publiczne w Łobżenicy wzięli udział: Julia Wiśniewska, Aleksandra Roczyńska, Julia Obremska, Klaudia Pawlak, Weronika Smętek, Martyna Werner, Dominika Bilicka, Julia Smętek, Oliwia Narloch, Szymon Senska, Marta Kochańczyk, Wiktoria Sokół, Zuzanna Tyma, Weronika Klawiter i Piotr Konek. Jak mówiła dyrektor gimnazjum Hanna Król-Synoradzka, warsztaty mają zapoczątkować stworzenie zespołu teatralnego w szkole.

mjk, fot. Grzegorz Zięba



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama