Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Orkiestra Dęta z Osieka ma 90 lat

W piątek, 29 września jubileusz 90-lecia obchodziła Orkiestra Dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku nad Notecią.
Orkiestra Dęta z Osieka ma 90 lat

- Wszystkim byłym i obecnym członkom Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku nad Notecią serdecznie gratuluję. Życzę spełnienia marzeń oraz zrealizowania wszelkich zawodowych i prywatnych zamierzeń. Bardzo dziękuję za nieustanne propagowanie kultury zarówno na terenie powiatu, jak i daleko poza jego granicami. To wspaniale, że Orkiestra wciąż się rozwija i cieszy sobą następne pokolenia W Osieku już nie mieszkam, ale jestem szczęśliwy, że władze powiatu pilskiego mają w tych stronach wspaniałych ambasadorów – radnych ziemi wyrzyskiej, z Iwoną Schulz i Stanisławem Wełniakiem na czele. Dziękuję im za tworzenie dobrego klimatu wokół jubilata, któremu życzę sukcesów na miarę ambitnych marzeń i ogromnych możliwości – napisał w liście gratulacyjnym do bohaterów uroczystości Eligiusz Komarowski.

W uroczystości udział wzięli wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stanisław Wełniak i radna Rady Powiatu Iwona Schulz. Złożyli oni w imieniu Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego na ręce Prezesa Orkiestry Stefana Wełniaka i Kapelmistrz Katarzyny Wyczyńskiej życzenia wraz z pamiątkowym grawertonem. Orkiestra uhonorowana została też przez Starostę nagrodą finansową za działalność w dziedzinie kultury. Obecni na uroczystości mieli okazję zobaczyć piękną prezentację dotyczącą historii Orkiestry. Przedstawiciele instytucji wspierających zespół otrzymali z rąk Prezesa podziękowania i pamiątkowe statuetki.

Orkiestra Dęta w Osieku nad Notecią powstała w 1927 roku i z powodzeniem występuje do dziś. Jedyna dłuższa przerwa w działalności rozpoczęła się w 1974 roku i trwała przez 12 lat. Obecnie Orkiestrę tworzą 32 osoby. Zespół zajmuje się obsługą uroczystości państwowych, kościelnych, jubileuszy, koncertów i przeglądów. Ostatnio towarzyszyła Powiatowi podczas Dożynek w Białośliwiu, zorganizowanych w niedzielę, 3 września. Jubilatowi życzmy kolejnych „dziewięćdziesiątek”!

(pp)

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama