Tuczno stylem van Gogha! Malarze z Loving Vincent stworzyli mural

  • 29.07.2018, 19:04 (aktualizacja 29.07.2018, 19:07)
  • bek
Tuczno stylem van Gogha! Malarze z Loving Vincent stworzyli mural
TUCZNO   W Tucznie, na rogu ulic 1 Maja i Konopnickiej, odsłonięty został przepiękny mural namalowany stylem Vincenta van Gogha. Artyści przygotowali także pejzaże w charakterystycznym dla mistrza impresjonizmu stylu, ukazujące najpiękniejsze zakątki miasta

„Chodzi o to, by uchwycić nieprzemijające w tym, co przemija” – pisał Vincent van Gogh w liście do brata. Teraz pasjonaci jego twórczości, artyści, którzy pracowali przy nominowanym do Oscara filmie „Twój Vincent”, postanowili zatrzymać „kawałek” świata mistrza impresjonizmu … w Tucznie.

Malarze, twórcy nominowanego do Oscara filmu „Twój Vincent”, zjechali w minionym tygodniu do Tuczna. Wśród nich była oczywiście pochodząca z naszego regionu Anna Kluza, malarka, animatorka, pracująca przy produkcji „Loving Vincent” również jako supervisor.  Artyści m.in. uwieczniali na płótnach piękne zakątki miasta malując obrazy w stylu charakterystycznym dla van Gogha oraz stworzyli przepiękny mural w stylu mistrza. Został on odsłonięty w miniony weekend na rogu ulic 1 Maja i Konopnickiej.

Odsłonięcie muralu i plener malarski to tylko część atrakcji w ramach tygodnia z Vincentem van Goghiem. Zaplanowano także uroczysty wernisaż, na którym można było obejrzeć powstałe podczas pleneru prace, a także projekcję filmu „Twój Vincent”.

- W tygodniu poprzedzającym wernisaż Zamek w Tucznie gościł malarzy, twórców nominowanego do Oscara filmu „Twój Vincent”. Malowaliśmy niezwykle urokliwe zakątki najwspanialszego Tuczna. Efekty można było zobaczyć na wystawie „Tuczno okiem Van Gogha”. Wernisaż uświetniła muzyka na żywo – opowiada Ania Kluza.

Po koncercie gospodarze Zamku w Tucznie zaprosili na salę rycerską, gdzie odbyła się projekcja filmu „Twój Vincent”. A po projekcji była okazja spotkać się i porozmawiać z twórcami muralu i powstałych pejzaży.

W plenerze wzięli udział:  Marlena Jopyk-Misiak, Joanna Śmielowska, Anna Waluś, Marta Czarnecka, Dominika Hoffman, Jerzy Lisak, Bartosz Armusiewicz, Waldek Wesołowski, Łukasz Gordon, Klaudyna Hady i Anna Kluza.

Przypomnijmy: „Loving Vincent” / "Twój Vincent" – to brytyjsko-polski, pełnometrażowy film animowany techniką malarską z 2017 roku w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Film trwa około 90 minut. Scenariusz został stworzony przez reżyserkę Dorotę Kobielę oraz Hugh Welchmana we współpracy z poetą i prozaikiem Jackiem Dehnelem. Fabułę stanowi życie i śmierć Vincenta van Gogha.

„Twój Vincent” otrzymał nominację do Złotych Globów 2018 w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film animowany. W styczniu 2018 roku film został nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film animowany. Film otrzymał także Europejską Nagrodę Filmową za najlepszy film animowany.

Fabuła filmu opowiada burzliwe koleje losu artysty i jego tragiczną śmierć.

bek

 

 

 

bek

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe