Szkoła jak nowa! Jeszcze modernizują salę koncertową

  • 11.12.2018, 11:37
  • bek
Szkoła jak nowa! Jeszcze modernizują salę koncertową
PIŁA  Są pieniądze na remont sali koncertowej w pilskiej szkole muzycznej. Prace ruszyły pełną parą, a ich zakończenie planuje się na końcówkę grudnia br.

Dyrekcji Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile udało się pozyskać dodatkowe środki finansowe, które pozwolą na wykończenie remontu sali koncertowej. Remont obejmie zarówno wygląd sali, jak i poprawę jej akustyki. Prace już ruszyły. Ich zakończenie zostało zaplanowane na ostatnie dni grudnia 2018 roku. To ostatni etap termomodernizacji budynku prowadzonej m.in. przy udziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kompleksowa modernizacja kosztowała ponad 5 mln złotych.

W Zespole Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile zakończono prowadzoną od wielu miesięcy termomodernizację.

- Szkoła zmieniła się wewnątrz i na zewnątrz jak nigdy dotąd. Dzięki funduszom unijnym, staraniom Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz zabiegom dyrekcji szkoły udało się zgodnie z harmonogramem zakończyć wszystkie prace. Na zewnątrz szkoły pojawił się element, który niespodziewanie dodał szkole splendoru - przepiękne ogrodzenie z furtkami wejściowymi i elektrycznie sterowanymi bramami wjazdowymi. Nowa elewacja, nowe oświetlenie ścian, nowe 3-warstwowe okna, nowe drzwi wejściowe, na dachu ogniwa fotowoltaiczne i dwie centrale klimatyzacji – wymienia szefostwo placówki.  

Także wewnątrz zmieniło się wiele…

- Praktycznie wszystko… Poczynając od nowego hallu wejściowego, nowych 6 sal lekcyjnych, odnowionych korytarzy, nowych toalet, kończąc na drzwiach akustycznych do wszystkich sal lekcyjnych. Piękna dopełnia całkowicie nowa kolorystyka wnętrz szkoły. Jasny, wszechobecny popiel z ciemną kolorystyką drewna w drzwiach podziwiają wszyscy. Wszystkie te elementy akcentuje inteligentne oświetlenie LED, które w zależności od intensywności ruchu w ciągach komunikacyjnych automatycznie dostosowuje swoją jasność świecenia.

Wewnątrz sal lekcyjnych jest podobnie. Pojawiło się całkowicie nowe oświetlenie pomieszczeń lekcyjnych, nowe drzwi i nowe okna, nowe wykładziny, nowe dębowe podłogi w 2 salach robią ogromne wrażenie.

- Z przyjemnością słucha się komplementów nauczycieli, uczniów i ich rodziców oraz przebywających w szkole gości. Teraz jeszcze bardziej wyraźnie widać, że warto było uzbroić się w cierpliwość i przetrwać wszelkie niedogodności – komentuje Karol Urbanek, dyrektor szkoły.

Do pełni szczęścia pozostał jeszcze jeden, może najważniejszy? - który dopełni całości – to sala koncertowa szkoły. Dyrekcji udało się pozyskać środki finansowe, które pozwolą wykończyć salę koncertową w sposób efektowny pod względem akustycznym jak i wizualnym. Prace ruszyły pełną parą, a ich zakończenie zostało zaplanowane na ostatnie dni grudnia 2018 roku. Wszystko wskazuje na to, że tych terminów uda się dotrzymać.

- Klimatyzacja, specjalnie zaprojektowane dla naszej sali koncertowej ustroje akustyczne, dębowa podłoga na widowni oraz scenie, specjalnie dedykowane oświetlenie oraz efektowne, nowe krzesła, również zaprojektowana dla sali koncertowej aranżacja wnętrza pozwalają z optymizmem czekać na zakończenie prac – dodaje K. Urbanek.

(bek)

fot. ZSM

bek

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe