Przetarg na modernizację al. Niepodległości rozstrzygnięty

  • 13.03.2019, 10:03 (aktualizacja 13.03.2019, 10:26)
  • Krzysztof Kuźmicz
Przetarg na modernizację al. Niepodległości rozstrzygnięty
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie miała szczęścia przy rozpisywaniu przetargów na modernizację pierwszego odcinka alei Niepodległości. Albo mówiąc inaczej – nie miała wystarczających środków, by wykonawcy długo nie zgłaszali się. W końcu jednak przetarg rozstrzygnięto.

Przebudowa pierwszego odcinka alei Niepodległości od ulicy Wodnej do skrzyżowania z 500-lecia i Koszalińską zapowiadano już wiele miesięcy temu, jednak później trudno było o dobre informacje. Przetarg długo pozostawał nierozstrzygnięty, bo wykonawcy nie mieli zamiaru podejmować się zadania za kwoty, które miała przygotowane GDDKiA. Ostatecznie jednak w tym tygodniu udało się załatwić sprawę, o czym poinformował poseł Marcin Porzucek.

 

- GDDKiA w Poznaniu wybrało najkorzystniejszą ofertę na przebudowę drogi krajowej nr 11 w ciągu al. Niepodległości i ul. Wodnej odc. od ul. Koszalińskiej do ronda Jana Pawła II w Pile. Wybrany wykonawca POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S.A. zaoferował wykonanie zadania za kwotę 2.086.949,59 PLN. Jeżeli nie wpłynie odwołanie to w następnym tygodniu zostanie zawarta umowa.

 

Prace mają trwać maksymalnie 100 dni od momentu podpisania umowy, a to oznacza, że ich finału doczekamy się prawdopodobnie jeszcze przed wakacjami. Na wspomnianym odcinku wymieniona zostanie nie tylko nawierzchnia drogi czy chodniki, ale powstanie także nowe rondo. Znajdzie się ono w miejscu, które dotąd często korkowało się, a więc na skrzyżowaniu Niepodległości z Popiełuszki.

 

Mimo problemów z rozstrzygnięciem przetargu na modernizację pierwszego odcinka alei Niepodległości, już teraz mówi się o kontynuacji prac. Te mają objąć fragment od skrzyżowania z 500-lecia i Koszalińską w stronę Koszyc.

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe