Blues Express 2019 - dzisiaj w Pile!

  • 05.07.2019, 12:58
  • Janusz Justyna
Blues Express 2019 - dzisiaj w Pile!
Już po raz 27. Stowarzyszenie Strefa Kultury oraz Dom Polski w Zakrzewie zapraszają na Festiwal Blues Express, którego pomysłodawcą jest Henryk Szopiński. Ta edycja festiwalu odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego i przy finansowym wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a także Powiatu Złotowskiego oraz Gminy Zakrzewo.

Festiwal Blues Express jest znaną i cenioną marką. Jego formuła łączy prezentację bluesa z podróżą pociągiem. Jego gośćmi byli muzycy z Polski, Stanów Zjednoczonych, Argentyny, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Czech, Węgier, Austrii, Szwecji, Niemiec i Białorusi. Preludium festiwalu będzie, tradycyjnie już, koncert w Pile, 5 lipca o godz. 18.00 na ul. Śródmiejskiej. Wystąpią zespoły: ZVA 12-28 Band, Levi i Forsal.

Z kolei 6 lipca o godz. 11. 04 z Poznania do Zakrzewa wyruszy Bluesowy Express, jak co roku, pełen fanów bluesa. Na stacjach zagrają: ZVA 12-28 (Poznań), Cotton Wing (Rogoźno), Danny Boy Experience (Chodzież), Blueberry Hill (Piła), Forsal (Krajenka), Blues Menu (Złotów), Blues Junkers (Zakrzewo).

Według rozkładu jazdy o godz. 18.50 pociąg dotrze do Zakrzewa. Tam, w leśnym amfiteatrze, o godzinie 19.00 rozpocznie się Koncert Finałowy. Wystąpią zespoły: Cugowski-Lipina-Szopiński, John F. Klaver Band (Holandia), Kraków Street Band, Pokój nr 3 Two Drums, The Road Dogs (Białoruś), Blues Flowers i Rapaholin.

Po Koncercie Finałowym 7.07. o godz. 3.25 pociąg zabierze uczestników Blues Expressu w drogę powrotną do Poznania.

Zapraszamy!

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe