Jak nas widzą...

  • 15.08.2019, 13:55
  • Zbigniew Noska
Jak nas widzą...

...tak o nas piszą. Nie zawsze trafnie i nie zawsze sprawiedliwie.

Chińczycy Europy, mieszkający na kartoflisku otoczonym polami i lasami, produkujący fatalne jedzenie i śpiewający piosenki Maryli Rodowicz - tak właśnie niektórzy Czesi myślą o przeciętnych Polakach. Dla Włochów Polska to biedny kraj, w którym jest zawsze zimno, a ludzie narzekają na wszystko i przy każdej okazji. Dla przeciętnego Hiszpana, który nie bardzo zna się na geografii, Polska leżąca w rzeczywistości w samym sercu Europy, znajduje się gdzieś na dalekim wschodzie i często jest mylona z Ukrainą lub Rosją. Również język polski jest uważany za jeden z dialektów rosyjskich. Niektórzy Hiszpanie pytają nawet czy piszemy cyrylicą. Dla Niemców jesteśmy krajem złodziei i pijaków, dla Anglików rasistów i łatwych dziewczyn lecących na forsę, a dla Holendrów antysemitów i brudasów. Francuzi nas nie lubią, ale oni nie lubią nikogo.

Mój znajomy zaprosił na wakacje rodziców dziewczyny swojego syna z Danii, którzy nigdy w Polsce nie byli. Jej matka zabrała ze sobą kilka par rajstop, w przekonaniu, że u nas takiego luksusowego towaru w sklepach jeszcze nie ma, bo ona Polce, która u niej sprząta, daje wszystkie swoje stare rzeczy, a ta je wysyła do Polski dla rodziny. Po przyjeździe do naszego kraju, była zażenowani widokiem luksusowych sklepów, centrów handlowych, restauracji, dobrych samochodów i modnie ubranych kobiet na ulicy. Nie mogła tylko zrozumieć jak to możliwe, że Chopin był Polakiem, a nie Rosjaninem...

*

Na jednym z poważnych angielskojęzycznych portali znalazłem pięć najpopularniejszych opinii na temat naszego kraju: Polacy nie znają języków obcych, zawsze narzekają, nie lubią obcokrajowców, lubią za to wódkę i upijają się do nieprzytomności, Polska to kraj niebezpieczny, w którym przestępstwa są na porządku dziennym.

Są to bez wątpienia stereotypy karykaturalne - jednak w każdej karykaturze jest ziarno prawdy, ale także odbicie poglądów samego karykaturzysty.

Czy Polacy nie znają obcych języków? Może nie jesteśmy narodem poliglotów, ale w Polsce, w wielu sklepach można porozmawiać z młodymi ekspedientkami po angielsku. Tymczasem w Madrycie, Rzymie czy Paryżu, w barach, restauracjach, pubach i sklepach, zatrudnia się imigrantów (często z Polski), żeby obsługiwali zagranicznych turystów, bo miejscowi nie potrafią się z nimi dogadać. Bez wątpienia jest więcej Polaków, którzy mówią po włosku, francusku czy norwesku niż Włochów, Francuzów i Norwegów mówiących po polsku.

Czy w Polsce przestępstwa są na porządku dziennym? Nasz kraj nie jest rajem, ale poziom bezpieczeństwa jest tu mniej więcej taki sam, jak w innych krajach Europy. Bez wątpienia o wiele bardziej niebezpiecznie jest w Hamburgu, niż w Gdańsku. W Rzymie niż w Warszawie, czy w Marsylii niż we Wrocławiu. Do niedawna jeszcze Polska słynęła z kradzieży zagranicznych samochodów, które znikały turystom odwiedzającym nasz kraj, dosłownie sprzed nosa. Dziś niejednokrotnie to polscy turyści stają się ofiarami kradzieży i rozbojów za granicą.

Polacy lubią wódkę - nie da się ukryć. Do tego produkujemy dobrą wódkę i piwo. Mimo to zamiłowanie do mocnych trunków powoli spada i również u nas zaczyna się pić z kulturą. Polacy dla rozrywki upijają się zwykle raz w tygodniu, ale porządnie. Francuzi czy Włosi piją alkohol do posiłków niemal codziennie. Jedno i drugie jest szkodliwe dla zdrowia.

Czy nie lubimy obcokrajowców? Z tym bywa różnie. Jesteśmy zapalonymi podróżnikami ciekawymi świata a gości przyjmujemy zgodnie ze staropolską zasadą „zastaw się, a postaw się!". Więcej - gościnność to cecha, która nas wyróżnia, ale w sytuacji gdy podejmujemy obcokrajowca we własnym domu, ale jako zbiorowość bywamy ksenofobiczni, Zwłaszcza ostatnio.

Jak każdy naród również i my postrzegamy inne nacje w sposób stereotypowy. Nie lubimy Rosjan, Niemców a zwłaszcza Żydów. O Francuzach mówimy „żabojady”, o Włochach „makaroniarze”, o Czechach „pepiczki”, a czarnoskórych nazywamy "bananami".

Tylko jeden stereotyp z wymienionych na wspomnianym portalu jest strzałem w dziesiątkę. To prawda, że jesteśmy wiecznie niezadowoleni, ciągle narzekamy, marudzimy, brak nam optymizmu. Narzekamy na życie, na politykę, na siebie samych. Uwielbiamy uskarżać się na wszystko i wszystkich oraz obwiniać innych za nasze własne błędy i porażki.

W narzekaniu jesteśmy mistrzami świata. Szkoda, bo brak wiary w siebie podcina skrzydła.

Zbigniew Noska

 

Zbigniew Noska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (78)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
o dobru
o dobru 16.08.2022, 08:50
Dziś mamy pierwszy dzień czwartego roku od ostatniej wypocino-wypierdziny Noski na blogu "Obserwatorium". I tak jest dobrze.
Emeticus Wymiotny
Emeticus Wymiotny 31.05.2022, 11:05
Jak was widzą, towarzyszu, to zbiera im się na womity.
\
\ 15.04.2022, 16:20
My z Gronem 01.01.2021, 14:09 Zbigniew Noska na portalu dzienniknowy.pl 11.09.2012; 17:48 Taśmy prawdy: Jak podsłu***ą Lemanowicze?
28 sierpnia 2012 ukazał się na jednym z internetowych portali wpis: "Żaden Tuczniak nigdy nie stawi się w sądzie". Wywołał on panikę w mieszkaniu Lemanowiczów.
Janusz Lemanowicz, który całymi dniami waruje przy komputerze, zabawiając się w tak zwanego internetowego trolla, natychmiast złapał za słuchawkę i zadzwonił do Cieplińskiego. Miał pretekst do rozmowy. Od pewnego czasu usiłował nakłonić go do wywiadu dla pilskich mediów.
JL:Dzień dobry panie Romanie. Janusz Lemanowicz kłania się z Piły. Czy moglibyśmy się spotkać i porozmawiać z Panem Redaktorem?
RC: Wie Pan co, ja już mam dosyć tych rozpraw...
JL: Ale i tak będzie sprawa wznowiona.
RC: Wiem, ale ja na początku września mam wyjazd do Belgii na zbiór gruszek.
JL: No dobra. To Pan odmawia rozmowy z tym redaktorem? Cztery dni temu byliśmy u Pana, ale córka powiedziała, że..
RC: Wiem, wiem, ale mnie nie było w domu. Byłem w lesie.
JL: Taki wywiad z punktu widzenia Pańskiego interesu to ważne. Ta rozprawa i tak będzie. Dobrze gdyby media miały od Pana dobrą informację, żeby Pana poprzeć w świecie tutejszym.
RC: Nie. Ja nie chcę. Mam dość tej sprawy. Teraz jadę do Belgii. To już 14 lat. Było, minęło.
JL: Ja wszystko rozumiem, ale ta rozprawa prędzej czy później się odbędzie.
RC: Wiem, wiem, rozumiem. Jak się wkurzę, to nie będę na żadną rozprawę już jeździć. Nie będę się ciągle z pracy urywał.
JL: Jak Pan odmawia, to trudno. A może ktoś u Pana był? Namawiał?
RC: Nie, nikogo nie było.
Jaką trzeba być szubrawą szmatą, żeby publikować cudze, podsłuchane, prywatne rozmowy?
.
. 15.04.2022, 16:17
Ciekawe, czy zombi komuny, Noska, był 13 kwietnia w sądzie, żeby wysłuchać elukubracji ogłoszenia wyroku? Czy napisze coś równie idiotycznego, jak po ogłoszeniu wyroku w sprawie II K 272/12?
Limeryk
Limeryk 05.04.2022, 23:39
Wielka nas dopadła troska
Bo nie pisze już nic Noska.
Trwa na piątej kondygnacji
Od śniadania do kolacji.
Żarcie, rzecz u niego boska.
stare rury z KW
stare rury z KW 11.09.2021, 19:44
Łomatko boska, gdzie Zbigniew Noska?
pesymizm twórczy
pesymizm twórczy 11.09.2021, 19:49
Ze wzglendu na prostatę (stercz), ciągle sterczy w kiblu i sika po kropelce. To trwa.
Wódka ma właściwości moczopędne, ale nie ma właściwości na odetkanie cewki.
Kolesie z GRU.
Kolesie z GRU. 11.09.2021, 19:43
Coś was nikt nie widzi towarzyszu.
lem
lem 30.03.2021, 12:58
Noska - zombi komuny, aparatczyk partii hegemonicznej sprzed wyprowadzenia sztandaru, żywy trup-podpora zdechłego ustroju napisał w TN, że sternik nawy-łajby państwowej jest zramolały. Noska jako jeszcze bardziej zramolały koślawiec fizyczny i umysłowy nie potrafi sam z siebie wydobyć coś oryginalnego i musi się podeprzeć intelektem posłankiKlaudii pożerającej własne łupieże. I jeszcze ma coś do powiedzenia. A Noska co? On wie wszystko o pandemii, bo ma wzory przeszłości komuny, jako pandemii głupoty i terroru.
Lem
Lem 01.04.2021, 11:45
"Uwielbiamy uskarżać się na wszystko i wszystkich oraz obwiniać innych za nasze własne błędy i porażki".
Porażką cywilizacji łacińskiej jest kolizja gamet, która zaowocowała pojawieniem się Kazka Posady. On to implantował się do spójnego systemu chrześcijańskiego ze swoją koncepcją turańszczyzny aby rozsadzić porządek świata. To jest coś niesłychanie złego, podobne do pandemii koronawirusa. Świat musi się zaszczepić przeciwko komunie, internacjonalizmowi, pedalstwu i trybadyzmowi.
27-30 stycznia 1990 roku
27-30 stycznia 1990 roku 30.03.2021, 13:09
Wyklęty powstań ludu Ziemi...Bój to jest nasz ostatni... Sztandar wyprwadzić... I nasz Noska ryczy z rozpaczy na sali kongresowej pałacu kultury imienia Józefa Stalina.
młodzież z partią 1975
młodzież z partią 1975 30.03.2021, 13:13
Już 31 lat minęło, a temu jeszcze łzy nie obeschły, jeszcze wiszą mu gluty z noska, czerwone jak szturmówka pierwszomajowa.
smarki z noska
smarki z noska 30.03.2021, 13:15
No, i trochę zielone od sojuszniczego zedezelu.
My z Gronem
My z Gronem 01.01.2021, 14:09
Zbigniew Noska na portalu dzienniknowy.pl 11.09.2012; 17:48 Taśmy prawdy: Jak podsłu***ą Lemanowicze?
28 sierpnia 2012 ukazał się na jednym z internetowych portali wpis: "Żaden Tuczniak nigdy nie stawi się w sądzie". Wywołał on panikę w mieszkaniu Lemanowiczów.
Janusz Lemanowicz, który całymi dniami waruje przy komputerze, zabawiając się w tak zwanego internetowego trolla, natychmiast złapał za słuchawkę i zadzwonił do Cieplińskiego. Miał pretekst do rozmowy. Od pewnego czasu usiłował nakłonić go do wywiadu dla pilskich mediów.
JL:Dzień dobry panie Romanie. Janusz Lemanowicz kłania się z Piły. Czy moglibyśmy się spotkać i porozmawiać z Panem Redaktorem?
RC: Wie Pan co, ja już mam dosyć tych rozpraw...
JL: Ale i tak będzie sprawa wznowiona.
RC: Wiem, ale ja na początku września mam wyjazd do Belgii na zbiór gruszek.
JL: No dobra. To Pan odmawia rozmowy z tym redaktorem? Cztery dni temu byliśmy u Pana, ale córka powiedziała, że..
RC: Wiem, wiem, ale mnie nie było w domu. Byłem w lesie.
JL: Taki wywiad z punktu widzenia Pańskiego interesu to ważne. Ta rozprawa i tak będzie. Dobrze gdyby media miały od Pana dobrą informację, żeby Pana poprzeć w świecie tutejszym.
RC: Nie. Ja nie chcę. Mam dość tej sprawy. Teraz jadę do Belgii. To już 14 lat. Było, minęło.
JL: Ja wszystko rozumiem, ale ta rozprawa prędzej czy później się odbędzie.
RC: Wiem, wiem, rozumiem. Jak się wkurzę, to nie będę na żadną rozprawę już jeździć. Nie będę się ciągle z pracy urywał.
JL: Jak Pan odmawia, to trudno. A może ktoś u Pana był? Namawiał?
RC: Nie, nikogo nie było.
Portal dzienniknowy.pl 11.09.2012; 17:48
Zbigniew Noska Taśmy prawdy: Jak podsłu***ą Lemanowicze?
28 sierpnia 2012 ukazał się na jednym z internetowych portali wpis: "Żaden Tuczniak nigdy nie stawi się w sądzie". Wywołał on panikę w mieszkaniu Lemanowiczów.
Skąd ten komunistyczny trep-aparatczyk wiedział, jakoby wystraszony Roman Ciepliński zwany „Tuczniakiem” spowoduje panikę u Lemanowiczów w mieszkaniu? Noska mieszka w swojej chawirze w odległości około 70 metrów od rezydencji Lemanowiczów, jednak nie ma bezpośredniego widoku ich sadyby. Gdyby nawet można było odwąchać emisję katecholamin, które są objawem stresu, strachu, paniki, ten osobnik zdegenerowany pijaństwem od lat młodzieńczych jako aparatczyk pzpr, nie ma możliwości anatomicznych i fizjologicznych do rejestracji tego rodzaju reakcji u osób trzecich. Roman Ciepliński miał dość jeżdżenia do Chodzieży na sprawę wniesioną przez Prokuraturę Warszawa Praga o pobicie go przez Stokłosę w Śmiłowie 8/9 października 1998 roku. Stokłosa notorycznie nie stawiał się pod różnymi pretekstami nie wyłączając ***zki zakaźnej (A 09). Po 12 terminie „Tuczniak” uznał, że on sobie nie zasłużył, żeby go nagrzane sądy terroryzowały w interesie oskarżonego, nie starając się doprowadzić Stokłosy w trybie przymusu policyjnego. Sprawa była ewidentna do rozstrzygnięcia na korzyść Cieplińskiego, bo już wcześniej zaistniał prawomocny wyrok ustalający, że Stokłosa pobił Cieplińskiego w warunkach uprowadzenia, szczególnego udręczenia, przetrzymywania go wbrew jego woli w warunkach klasy konzentrationslager. Lemanowicze (według błędnej odmiany Noski, magistra filologii polskiej) niestrachliwi są. Sędzia Dehmel umorzyła postępowanie doczekawszy szczęśliwie przedawnienia możliwości ścigania.
cdn
My z Gronem
My z Gronem 01.04.2021, 11:34
Podsłuchanie i publikacja prywatnych rozmów obywateli jest zbrodnią, kryminalnym aktem przemocy. Ale co kto zrobi Nosce, Szalbierzowi, Ceranowskiemu, Barabaszowi, Utkinowi, bandytom słowa i pióra? Oni zamknięci w swoich norach redakcyjnych, chawirach pijackich, burdelowych buduarach, powiązani z sitwą nadzwyczajnej kasty i chłopcami z pałami, amatorami darmowej karkówki, są nie do ruszenia.
Kostucha
Kostucha 01.04.2021, 11:47
Ja ich załatwię.
stary znajomy - ex
stary znajomy - ex 01.01.2021, 18:15
Ty Lemanwiocz się ciągle tylko znęcasz i znęcasz. A wprawdzie już dawno to jest nieważne, niedzisiejsze. Kto pożądny by pamientał takie coś o przebżmiałym znaczeniu!
Awinomlecz
Awinomlecz 02.01.2021, 11:33
Noska musi sobie zdawać sprawę - mimo starowieku i niedokształcenia - że ktoś jednak pamięta jego plugawe teksty pełne socjalistyczno-talmudycznej koncepcji prawdy, półprawdy, ćwierćprawdy i góvnoprawdy. Do tego nie trzeba rozwiniętej inteligencji.
Różański i Radkiewicz
Różański i Radkiewicz 01.04.2021, 23:06
Jak tak spoglądam na redaktora o nazwisku Z Noska, od razu maluje mi się postać Znoska z Krzyżaków. Kapuś, co za dzbanek kobylego mleka - którego wszak nie lubi ale jeść trzeba - wyszpieguje, co trzeba i doniesie gdzie trzeba.
kluch
kluch 22.12.2020, 13:52


TV leman
Chcecie posłuchać, jak się przyznaje do hejtowania? 03-03-2019 15:12:14
archiwum z wawelskie
00
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
komentarz (31)
Dodaj komentarz

arch 1arch 115:13, 03.03.2019

1 0

https://www.youtube.com/watch?…

......10:28, 04.03.2019

1 1

To zwykły świr

lingwistalingwista09:40, 08.03.2019

1 0

Teoria świrów opublikowana przez prasowy koncern z Białośliwia rozróżnia przypadki świrów zwykłych i nadzwyczajnych, po łacinie ordinarius et extraordinarius.

....11:46, 08.03.2019

0 0

Śmieć, internetowy *%#)!&

O Królu FlakówO Królu Flaków18:35, 17.12.2020

0 0

Nikt się na pochyla nad problemem, że to nagranie zostało wykonane nielegalnie w prywatnym mieszkaniu przez Kamila Ceranowskiego i udostępnione do przestępczej publikacji w Internecie za entuzjastyczną akceptacją Wielkiego Smrodatora.

jaja22:05, 15.03.2019

1 0

Nikt się tu nie przyznaje, bo nie jest to przesłuchanie podejrzanego o cokolwiek. Natomiast podsłuchanie, nagranie i opublikowanie przez Ceranowskiego rozmowy w prywatnym mieszkaniu, gdzie się było gościem, jest najgorszym modelem dziadostwa imienia Berii i Jagody.

...z Caracas...z Caracas12:41, 05.04.2019

1 0

Dodał: Don Pedro...
Dnia: 2008-01-26 12:31:28
Uważam, że "Kulisy porażki wyborczej Henryka Stokłosy" pisał Mariusz Szalbierz. Przemawia za tym wulgarno - kopulacyjny styl wypowiedzi właściwy autorowi kloacznej rubryki na ostatniej stronie TN w czasie, kiedy Mariusz Szalbierz był jeszcze redaktorem naczelnym. Zbigniew Noska odpada, nie błyszczy oryginalnością wypowiedzi a jego styl należy zaliczyć do typowo partyjnego ględzenia. Nie jest ten styl widoczny na stronach TN poświęconych opisowi wydarzeń politycznych 2005 roku i klęski moralnej Stokłosy. Zbigniew Noska nie operuje w swoich tekstach w rejonach ukrytych przez stringi, barchanowe reformy, bokserki, lateksowe gatki, czy murzyńską przepaskę ze słomy.

Przeczytaj komentarz

wymiękaczewymiękacze00:37, 06.04.2019

2 0

Nie dawają radę i szlochają.

lumpeks co padłlumpeks co padł22:17, 14.04.2019

1 3

Leman - wypisuj się tu - byłeś śmieciem i śmieciem zostaniesz

nadzieia umjera ostanadzieia umjera osta11:07, 17.04.2019

0 1

Oho, leman wczorej nic nie pisał. Chyba nareszcie *%#)!& w kalendasz nogami do przodu albo siedzi w Wierzchowie.

kogucik i gąskakogucik i gąska16:45, 12.05.2019

1 0

Na portalu dzienniknowy.pl nastąpił wysyp oferty Sandry po rozwodzie. Musi mieć dużą przepustowość pościelowo-vaginalną. Sandra. Dzisiaj, Hej, umówię się z Panami na dyskretne i sekretne schadzki. Mam 21 lat jestem po rozwodzie i nie oczekuje mężczyzny na stałe. Zachęcam do kontaktu przez ten portal : http://www.czatkobiet.pl/xsand… Należy założyć, że mamusia wydawcy tego portalu nie umiałaby tak postąpić po ***sku. Rozwieść się i rozwiesić swoje argumenty do dyspozycji każdego z kasą. To zwyczajne ***.
Przeczytaj komentarz

??22:41, 14.06.2019

0 0

zaman do kanibala Le Mana dnia 2011-07-01 08:10:22
Antysemitą to ty palancie jesteś, choć od ukraińskich żydów swój ród wywodzisz. Ale żydów kazał ci nienawidzieć Gomułka i tak ci zostało. Masz na swoim kącie kilku wypędzonych z Wałcza i kilku wykończonych w PiS.
I jeszcze jedna uwaga. Jak ugotujesz Noskę, to jego konsumpcję zacznij od mózgu. Przydaci się głombie.
zaman do karalucha Le Mana
2010-12-11 11:17:44
Ostatnio często wyjeżdżam i nie śledzę Twoich forumowych bredni. Ty już - jak słyszałem - sikasz pod siebie i ciągle wpatrujesz się w forum po to, by komus *%#)!& gdy już uda ci się zrobić kupę w nocnik, to z tej radości polemizujesz sam z sabą posługując się licznymi nickami. W ten sposób ośle nabijasz licznik temu portalowa i dasz zarabiać swojemu wrogowi Stokłosie. Ale ty za *%#)!& jeśteś, aby zrozumieć tę zależność.
Jak tam gnido, kamyczek wysrałeś? Brawo. Pomyliłem się nie zasłuzyłeś na kameleona. Mariuszowi możesz jedynie codziennie jeden but wyczyścić. Drugi by cię wykończył. I jaja oblizać.
zaman do karalucha Le Mana
2010-12-14 11:50:57
Le Man znowu ukryty za jakimś nickiem zadaje pytanie kim jest szalbierz, a przecież odpowiedź jest prosta i od dawna powszechnie znana. Szalbierz to jednostka inteligencji. Mariusz Szalbierz ma ich tysiąc a Le Man jeden.
zaman o karaluchu Le manie
2010-12-27 17:30:21
Co ma węgiel Le Mana do Szalbierza? Widzę tylko jedną możliwość. Le Man ukradł węgiel a Szalbierz to wykrył i opisał, tak jak przed laty ujawnił kameleoński charakter tego byłego aparatczyka PZPR, który w zdumiewający sposób przekształcił się w pisowskiego mohera.Wot taki to cud towarzyszu januszu
zaman do karalucha Le Mana
2011-01-16 22:46:47
Przestań sam z sobą gadać na tym wątku. Zamówiłem ci wizytę w Złotowie. Najbliższy piątek o 14. Weź się wreszcie za siebie chłopie, bo skończysz w Wariatkowie. Dzisiaj widzisz Szalbierza w nocniku a jutro białe myszli zamiast klawiszy.Czego ci życzę. Amen.
Przeczytaj komentarz

ZG FC Le Mana "ZG FC Le Mana "11:16, 14.07.2019

2 0

Na portalu dzienniknowy.pl pokazano zdjęcie z adnotacją jakiegoś autora "hejter": 2016-02-28 16:28:35 Cześć i chwała bohaterom; Skazany Janusz L. stoi ze sztandarem. To jak profanacja!
Dodał hejter dnia 2016-02-29 11:07:32

Janusz L. czyli Janusz Lemanowicz stoi ze sztandarem Solidarności przed muralem Żołnierzy Niezłomnych, wyklętych przez rządy bezprawia i niesprawiedliwości. A stoi w tym miejscu, bo był czołowym organizatorem sprzeciwu, oporu, wydawcą pisma „Lech” na terenie pilskim w czasach pogardy 1981 – 1989.
Żaden „hejter” nie ma kompetencji do wyznaczania, gdzie ma stać Janusz Lemanowicz i z czym.
Przeczytaj komentarz

wrzutkawrzutka21:15, 06.08.2019

1 0

Kim jest Le Man i dlaczego tak nienawidzi ludzi?
zaman 2010-09-10 09:15:22


Pawełek 2014-07-25 15:11:19
Lemanowiczu a widziałes materiał na asta o tęczowej paradzie? Było tam w materiale pokazane zdjęcie. Na zdjęciu rozpoznałem twojego starszego syna. Był w czerwonej koszulce na paradzie dla pedałów. Jest na tym zdjeciu z jakimś innym gejem. Mnie zastanawia co innego. Czy czasami asta nie obsługuje twojego internetu?


2014-07-24 13:03:18
Janusz Lemanowicz został ostatnio skazany za pomawiane w internecie innych osób.

Depesza z Krety -mam *%#)!& 22:05:27
Leman to Janusz Lemanowicz mąż swojej żony Krystyny Lemanowicz a ich syn Jacek Lemanowicz obecnie nazywa się Robert Nowel i jest w zwiazku małżeńskim z Turkiem Serhanem Korkmazem. Nie wyszła organizacja parady w Pile mimo, że Jacuś mieszał na fejsbuku ile wlezie.

Dodał Grzegorz dnia 2014-05-07 22:20:36 Kuń Icka - Lemanie: jesteś w wielkim błędzie. Mariusz, którego znam 30 lat, emocjonalnie nie siada. Twoje opluwania też świadomie, planowo przeczekał przez kilka lat, a ty w tym czasie go atakowałeś wierząc w bezkarność tego plucia. No i kiedy już dostatecznie podłożyłeś się jak świnia do zarżnięcia, wtedy MSz powiedział - pas! I tak to naprawdę wygląda. Dla ciebie zaś to dobra nauczka, choć z takiej nauczki tylko mądry człowiek potrafi wyciągnąć wnioski.
Przeczytaj komentarz
REKLAMA

LemanLeman14:26, 09.10.2019

0 0

Widać po plakatach wyborczych zamieszczanych na stronie internetowej faktypilskie.pl, że wydawca ma wielką potrzebę kumania się z ludźmi pisu. Prawdopodobnie nie jest to miłość spontaniczna-platoniczna a skutek rozkazów pochodzących ze śmiłowskiej smrodosytni.

festiwal bzdurfestiwal bzdur14:35, 09.10.2019

0 0

2014-07-24 13:03:18
Janusz Lemanowicz został ostatnio skazany za pomawiane w internecie innych osób.
*
To jest fałsz. Chyba, że Szalbierz jest równy Bogu. Trzy osoby, jeden Bóg. A więc trójca przenajświętsza. Na to jednak nie wygląda. Bardziej na kiepską kopię Henri Toulouse Lautrec.? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
A i tak ma kupę na głowie.

Przeczytaj komentarz
REKLAMA
Dodaj komentarz

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

1945-202?
29

Kontrole
137

Światłowód
43

Kto na kogo donosi od donosu ginie.
31

Atrakcją w białośliwiu
32
logo
Polityka prywatności | Regulamin | Kontakt | Reklama | pracuj.pl
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | Grupa: logo
ciekwaska podfruwajka
ciekwaska podfruwajka 17.12.2020, 09:37
Który jest Noska prawdziwy? Na portalu dzienniknowy.pl podpiera swój rubaszny czerep prawą ręką a na łamach Tygodnika Nowego robi to lewą ręką. Ohyda jego facjaty pozostaje bez zmian, ale któryś z tych Nosków jest fałszywy. Co na to małżonka, artystka-autorka portretu? Czy godzi się na fałszywy wizerunek prawdziwego komucha?
Słowacki
Słowacki 17.12.2020, 09:43
Bardzo pięknie Ciekawska Podfruwajko określiłaś czachę Noski jako czerep rubaszny, siedlisko zaściankowości, ksenofobii, niedouczenia.
stare przechodzone sekretarki z KW na Sikorskiego
stare przechodzone sekretarki z KW na Sikorskiego 17.12.2020, 11:50
A my kochamy naszego towarzysza Zbigniewa.
dyzurny trolli wielkiego smrodatora
dyzurny trolli wielkiego smrodatora 17.12.2020, 12:28
421210 11.06.2020, 22:35 a ten c.h.u.j wciąż pisze sam z sobą?
...sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić
...sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić 17.12.2020, 09:30
Noska żyje i tworzy. Na łamach Tygodnika Nowego bredzi wypocino-wypierdziny w swoim znanym, zamierzchłym, partyjno-politycznym stylu aparatczyka partii marksistowsko-leninowskiej.
kwpzprpilasikorskiego
kwpzprpilasikorskiego 06.11.2020, 10:23
421210 11.06.2020, 22:35 a ten c.h.u.j wciąż pisze sam z sobą?
Gruba pełna flacha
Gruba pełna flacha 05.11.2020, 20:08
Protestuję przeciwko sekowaniu redaktora Zbigniewa Noski na tym portalu! W ostatnim Tygodniku Nowym jego przemyślenia zajęły całą drugą stronę. W dodatku w środku numeru Noska napisał o jakichś legendach, a jego żona nawet to zilustrowała rysunkiem. A tymczasem na tym portalu żadnego z tych tekstów nie ma! Niech Zbigniew Noska powróci na portal, natychmiast!
nosorożec
nosorożec 31.10.2020, 08:36
45 11.06.2020, 22:35 a ten c.h.u.j wciąż pisze sam z sobą?
lustereczko powiedz przecie...
lustereczko powiedz przecie... 18.08.2020, 21:42
Asta i tu pokazuje swoją fałszywą twarz reklamową. Alu u zombiego komuny wszystko, co błędne, jest bezbłędnie łykane.
estetyka facjaty
estetyka facjaty 01.01.2021, 15:04
Asta ma fałszywą twarz nie tylko reklamową. Właściwie to jest morda.
osservatore pilano o "Obsrywatorium" TN
osservatore pilano o "Obsrywatorium" TN 18.07.2020, 17:52
Ostatnio wychynął ze swojego szamba, załkał i zapiał stały lokator kloaki mentalnej zlokalizowanej przy zbiegu Wawelskiej i Łowieckiej. Widok na śmietnik uzupełnia stan, jaki jest, standard zombiego komuny. Czyta się to trudno i ze wstrętem. Bo naucza nas, prostaczków złodziej cudzych plików komputerowych jednocześnie kłamliwie, fałszywie komentujący publicznie, ukradzione zdjęcie. Czego chce nauczać i co oczekiwać od ludu bandyta w białym kołnierzyku, rozwalony bezwstydnie w fotelu namiestnika wielkiego smrodatora? To taka Nurowska - samiec.
o beztalenciu
o beztalenciu 18.07.2020, 22:14
Faktycznie, jak się wyrzuci z Nurowska trzy literki, dostajemy Noska.
permutacja
permutacja 19.07.2020, 08:27
To jeszcze nic. Gdyby ponumerować litery 12345678, wyrzucić 146 (nos) i przestawić: 72358, to dopiero by było.
Leman
Leman 15.07.2020, 12:03
Za miesiąc będzie rok od publikacji felietonu a dziś mija 16 lat od rejestracji Stowarzyszenia Ekologicznego Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej.
Blisko, coraz bliżej
Blisko, coraz bliżej 16.07.2020, 09:29
Działalność obywateli w SEPZN wyeliminowała wiecznego senatora z Senatu i zmusiła do zainstalowania urządzeń redukujących smrody. Henryk Stokłosa zagrożony oceną przez sąd jego postępków, których sumaryczna wartość wynosiła 158 lat więzienia, opuścił kraj na rok i rok przebywał na Rakowieckiej 37 w Warszawie. Jego proces karny toczy się już 11 lat. Marek Barabasz - rzecznik Stokłosy w wywiadzie dla miejscowych dziennikarek, pytany o ewentualny osąd jego postępków zauważył, że proces potrwa 2-3 kadencje Sejmu.
ljm
ljm 28.06.2020, 21:51
Widzą was tak, że jak odsłuchałem bredzenie Trzaskowskiego po godzinie 21 dnia 28 czerwca, dnia masakry poznańskiej, od razu przyszedł mi na myśl stary kakier dziennikanowego, aparatczyk jedynie słusznej partii, która wyprowadziła w końcu swój żałosny sztandar, Zbigniew Noska ze swoimi wypocino-wypierdzinami na poziomie sekretarza komitetu gromadzkiego sprzed reformy roku 1973.
mazur kajdaniarski
mazur kajdaniarski 28.06.2020, 21:58
Potwierdzam, że lektura tekstu Obserwatorium Noski z dnia 23 czerwca 2020 pod wielce obiecującym tytułem "Świat zwariował?", nie pozostawia wątpliwości, że zwariował autor tej wypocino-wypierdziny. Świat daje sobie radę.
Wiesiek z Posady
Wiesiek z Posady 17.05.2020, 19:24
Widzą was tak, że aż przypomniał mi się aforyzm J.I. Sztaudyngera w kontekście zamiłowania małżonki:
Przykre, gdy malując męża malarka niektóra pod portretem podpisze: To martwa natura.

Pozostałe