Tkwią tu ludzie z żelaza…

  • 13.11.2019, 08:25
  • boczny
Tkwią tu ludzie z żelaza…
Lekkoatleci pilskiej „Gwdy”, po ubiegłorocznym jubileuszu 25-lecia, ukończyli dwudziesty szósty rok swojej działalności. Czas nieubłaganie płynie, a …

 

Sezon 2019 to również  czas na  rozliczenie ustępującego Zarządu Klubu i wybór nowych władz. Jeśli ktoś mógł mieć w tym kontekście jakiekolwiek złudzenia, to był w poważnym błędzie. Funkcje kierownicze w klubie zostały niezmienione. Prezesem został Czesław Pachowicz, wiceprezesem  ds. sportowo-szkoleniowych Ignacy Krzewiński, natomiast kierownikiem klubu nadal jest Zbigniew Łapacz. 26 lat w PLKS Gwda tkwią ludzie z żelaza…

Dzisiaj to praktycznie precedens, aby jeden klub, w niezmienionym składzie zarządu dział przez taki okres czasu. Działał cały czas na wysokim, naszym regionalnym poziomie organizacyjnym, a wychowankowie dostarczali wielu powodów do satysfakcji, zdobywając lary nie tylko na krajowej arenie.

O sukcesach lekkoatletów spod znaku Gwdy, wiele miejsca poświeciliśmy w końcówce minionego roku 2018, kiedy to lekkoatleci w hotelu Gromada uroczyście obchodzili jubileusz 25-lecia.

Pamiętamy? Była tam niezapomniana okazja spotkania kilku pokoleń zawodników. Wspomnień nie było końca.

Ćwierć wieku to piękny jubileusz. Teraz będzie już tylko z górki – śmiał się wówczas jedne z decydentów GWDY.

Rzeczywiście. Kolejny sezon pilskich lekkoatletów minął tak szybko, że ani zdążyliśmy się obejrzeć, a kolejny już 26 rok za nami.

I tak jak poprzednie, sezon 2019, obfitował w wiele różnych wydarzeń sportowych oraz tych organizacyjnych.

Podobnie jak w latach poprzednich klub mógł funkcjonować dzięki wsparciu ze strony miasta Piły i powiatu pilskiego. Znaczącą pomoc od kilku już lat klub otrzymuje od Spółki „Gwda” w Pile. Zdaniem osób z PLKS Gwda, znakomicie układa się współpraca z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, dzięki której wspólnie organizowane imprezy lekkoatletyczne na szczeblu krajowym i wojewódzkim są na wysokim poziomie organizacyjnym.

Sezon 2019 to przede wszystkim 12 medali w imprezach mistrzowskich ogólnopolskich i międzywojewódzkich oraz 69 medali w imprezach wojewódzkich. Do tego dochodzi suma 62,5 pkt w ogólnopolskim współzawodnictwie sportu młodzieżowego.

Szkoleniowcy Gwdy w gronie sportowych osiągnięć wymieniają przede wszystkim udział Agaty Trzaskalskiej, Jacka Włodarczaka i Marcina Króla w Zapleczu Kadry Narodowej, przynależność  Sandry Szpott do czołowych biegaczek na średnich i długich dystansach w Polsce oraz wśród studentek Stanów Zjednoczonych oraz dwukrotne poprawienie rekordu Polski U14 w biegu na 300 m przez Zuzannę Dorobę!

Wspomniana Agata Trzaskalska to członkini Zaplecza Kadry Narodowej, IV miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w 7-boju, dwukrotna zwyciężczyni  Mistrzostw Polski LZS w biegu na 100 ppł i skoku w dal.

- Mimo problemów wynikających z kontuzji stawu kolanowego udało mi się osiągnąć najlepszy wynik w karierze w wieloboju – mówi nam Agata. - Zbliżyłam się do czołówki krajowej w tej konkurencji, co napawa mnie optymizmem w perspektywie przyszłego sezonu. Był to bardzo udany rok, który pokazał mi, że zarówno w mojej koronnej konkurencji, którą jest bieg na 100m przez płotki, jak i w siedmioboju jestem zdolna do wypracowania dobrych wyników, pozwalających mi na zajęcie wysokich pozycji na listach krajowych – dodaje pilska lekkoatletka.

Czołowa biegaczka kraju w biegach średnich – Sandra Szpott, może pochwalić się piątym miejscem w Przełajowych Akademickich Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych!

Zuzanna Doroba z kolei, m.in. rekordzistka Polski na 300 m U14, zwyciężczyni: Przełajowych Mistrzostw Polski LZS w kat. U14, to także finalistka Nestle Cup na 300 m, także międzynarodowych Czwartków LA!

Gwda może pochwalić się także osiągnięciami płci męskiej.

Piotr Konek, czołowy chodziarz Polski w kategorii juniorów młodszych, wywalczył czwarte miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w chodzie na 5000 m, a Jacek Włodarczak, członek Zaplecza Kadry Narodowej, zajął drugie miejsce w skoku w dal i był trzeci w trójskoku, podczas Mistrzostw Polski LZS. To także finalista OOM w skoku w dal (VII miejsce) i trójskoku.

Inny członek Zaplecza Kadry Narodowej Marcin Król zajął siódme miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w skoku wzwyż, finalista OOM w skoku wzwyż ( XII miejsce), a Mieszko Tobera, czołowy junior w kraju w biegach długich, był dwunasty Xw Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

Duży progres wynikowy osiągnęli także Mikołaj Czechowicz (na zdjęciu), czołowy junior młodszy w kraju w biegach długich, Oliwier Kamiński, który był drugi na 300 m w finałach krajowych i międzynarodowych Czwartków LA oraz pierwsze miejsce w Przełajowych Mistrzostwach Polski LZS w kat. U14, czy Mikołaj Szarejko- czołowy płotkarz kraju na dystansie 400m w kat. juniorów młodszych, finalista OOM.

Dużym sukcesem klubu w 2019 r była organizacja wszystkich wojewódzkich imprez mistrzowskich tj. Mistrzostw Wielkopolski Juniorów (U20) i Juniorów Młodszych (U18), Mistrzostw Wielkopolski Młodzików (U16), Mistrzostw Wielkopolski LZS (U18,U20,U23). Ponadto klub zorganizował Ogólnopolski Mityng LA. Od wielu już lat współorganizuje największą  imprezę w chodzie sportowym w Polsce pn. Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym, która corocznie wiosną jest organizowana w Zaniemyślu k. Kórnika.

Jest więc z czego mieć satysfakcję!

 

Sezon 2019 to również  czas ,,wyboru” nowych władz. Funkcje kierownicze w klubie zostały niezmienione. Prezesem został Czesław Pachowicz, wiceprezesem  ds. sportowo-szkoleniowych Ignacy Krzewiński, natomiast kierownikiem klubu nadal jest Zbigniew Łapacz. Kadra szkoleniowa  również działa w niezmienionym składzie tj. Ignacy Krzewiński, Zbigniew Łapacz, Przemysław Sobkowski, Andrzej Wawruszak oraz współpracujący Andrzej Szymański.

boczny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe