Zamelduj się w gminie Szydłowo

  • 28.02.2020, 15:01 (aktualizacja 28.02.2020, 15:05)
  • Anna Czapla-Furtacz
Zamelduj się w gminie Szydłowo
W gminie Szydłowo ruszyła II edycja akcji „Jestem zameldowany – jestem fair”. Chodzi w niej o zwiększenie przychodów z podatku PIT od mieszkańców. Narzędziem do osiągnięcia tego celu jest promowanie wiedzy, iż aż 37% podatku PIT zasila budżet gminy, w której posiada się meldunek (lub się w niej mieszka). Zachętą do uczestnictwa w akcji są nagrody.

Kamil Grochowski, podinspektor ds. promocji Urzędu Gminy Szydłowo:- Mieszkańcom zdarza się czasami ubolewać nad faktem, że liczba inwestycji na terenie Gminy Szydłowo nie jest satysfakcjonująca. Często jednak nie zdają sobie sprawy z tego, że poprzez płacenie podatków w Gminie, mają realny wpływ na poziom dochodów budżetu Gminy. Za większymi dochodami idą natomiast większe nakłady na inwestycje. I tak kółko się zamyka.

Jak szacuje szydłowski samorząd, około 30% mieszkańców Gminy Szydłowo nie płaci podatku dochodowego do gminnej kasy. Oznacza to, że rocznie samorząd traci ponad 3 miliony złotych, które mogłyby być przeznaczone na inwestycje gminne.

- Te 3 miliony wystarczyłyby np. na wybudowanie 3 kilometrów dróg osiedlowych, postawienie 270 lamp oświetleniowych na ulicach lub inwestycję w 9 kilometrów chodnika- wylicza Kamil Grochowski- Dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Szydłowo do udziału w akcji „Jestem zameldowany – jestem fair”. Nie bądźmy obojętni na rozwój naszego samorządu.

W jaki sposób przystąpić do akcji? Wystarczy zaznaczyć w deklaracji PIT miejsce zamieszkania w Gminie Szydłowo, wejść na stronę www.szydlowo.pl/pit i wypełnić znajdujący się tam formularz. Czasu zostało jeszcze sporo- do 10 maja 2020 roku, a zachętą do udziału w przedsięwzięciu jest nagroda. Każda osoba, która zdecyduje się wziąć udział w akcji ma szansę wygrać m.in. ciśnieniowy ekspres do kawy, rower czy drobny sprzęt AGD.

Rozstrzygnięcie akcji „Jestem zameldowany – jestem fair” zaplanowano na 15 maja 2020 roku.

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe