Stan zagrożenia epidemicznego!!!

  • 14.03.2020, 01:39
  • iej
Stan zagrożenia epidemicznego!!!
Zakończyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministrów rządu Na konferencji ogłoszono:

1. zamknięte zostaną granice dla cudzoziemców na najbliższe 10 dni z możliwością przedłużenia (będą odstępstwa od tej reguły w sytuacji, gdy np. cudzoziemiec pracuje w naszym kraju, zostanie jednak wówczas objęty 14-dniową kwarantanną; dodatkowo utrzymane zostaną czartery, którymi Polacy będą mogli wrócić do kraju).

2. ograniczone zostaną działania galerii handlowych. Sklepy i punktu usługowe nadal będą działały bez zmian

3. zamknięte zostaną wszystkie restauracje, kawiarnie, bary, puby i kasyna oraz inne punkty rozrywkowe czy gastronomiczne - na najbliższe 14 dni z możliwością przedłużenia (możliwe usługi na wynos)

4. nie mogą się odbywać zgromadzenia powyżej 50 osób, w tym uroczystości religijne (msze będą transmitowane w internecie)

Międzynarodowe połączenia kolejowe i lotnicze zostaną wstrzymane w nocy z soboty na niedzielę. Wewnątrzkrajowy ruch samolotowy, kolejowy i samochodowy pozostaje bez zmian przy zachowaniu rygorystycznych procedur sanitarnych, podobnie jak transport towarów na granicach.

Zapewne warto zachować spokój i rozsądek...

iej

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sanepid
sanepid 20.03.2020, 12:27
Myjcie ręce i nic więcej!
bomba biologiczna
bomba biologiczna 19.03.2020, 15:44
Kaczory, Białośliwie, to trzeci świat.
A w ogóle, to ciekawe, że nie ma informacji o stanie rzeczy w zbiorowiskach tak zwanych imigrantów stłoczonych w setkach tysięcy na małej przestrzeni w Turcji. Chyba powinni wracać do domu, bo tam można się schować w piwnicy a tu się nie schowasz przed zakaźnym chuchem.
pacjent
pacjent 19.03.2020, 12:42
napiszcie jeszcze ze zamknięte będą ośrodki zdrowia tak jak w Kaczorach .Pielęgniarki i lekarze siędzą zamknięci , porady niby przez telefon i recepty , ale jak tam się dodzwonić jak ciągle cały dzień zajęte

Pozostałe