Na ratunek! Liczy się każda złotówka. Poszukiwane domy dla kotów. Potrzebna karma.

  • 01.12.2020, 12:58 (aktualizacja 01.12.2020, 13:03)
  • (es)
Na ratunek! Liczy się każda złotówka. Poszukiwane domy dla kotów. Potrzebna karma.
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Effata” w Pile wraz z Partnerami organizuje zbiórkę pieniędzy, która zostanie przeznaczona na kastracje i sterylizacje kotów wolno żyjących, odłowionych z osiedla Koszyce w Pile oraz pilskiego lotniska.

Część kotów trafiła już do lecznicy weterynaryjnej i przeszła zabiegi sterylizacji i kastracji, niestety „na kredyt”. Dług jest do uregulowania, a w kolejce czekają kolejne wyłapane koty.

-Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Pile poinformowało, że zadanie gminy w temacie sterylizacji i kastracji, na rok obecny, ma już dawno zakończone, a talonów nie wydaje. Nie ma więc szans na pokrycie kosztów z kasy gminnej – informuje Artur Łazowy, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Effata” w Pile, osobiście zaangażowany w wyłapywanie kotów. Koszt jednej sterylizacji wynosi 160 zł, a kastracji 80 zł.

Na ten moment udało się złapać jedenaście kotów, ale akcja cały czas trwa. Artur Łazowy zwraca się z apelem: - Problemy dotyczą nie tylko pieniędzy na sterylizacje i kastracje. Kotów jest dużo, a po zabiegu muszą przejść kilkudniową rekonwalescencje. Nie mamy tylu domów tymczasowych. Dlatego proszę o pomoc, w przeciwnym razie, koty tuż po zabiegach trafią do schronisk. Wierzę, że dzięki naszym wspólnym działaniom uda się polepszyć ich los.

Wśród wyłapanych kotów są cztery, około trzymiesięczne kocięta. – Dobrze gdyby te kotki znalazły domy na stałe. Osoby zainteresowane adopcją proszę o kontakt ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych „Effata” w Pile (tel. 601 970 679) - podkreśla Artur Łazowy.

Mile widziane są również osoby, które wyłapane koty mogą wesprzeć karmą (głównie karma mokra).

Wpłaty na sterylizacje i kastracje kotów należy dokonywać tutaj: Nest Bank: Artur Łazowy 97187010452078125372860001 cel/tytuł: - zbiórka na bezdomne koty w Pile. Liczy się każda złotówka.

Partnerzy: Polska 2050 grupa Piła Polska 2050 Wielkopolska. - Zapraszamy osoby, organizacje i odpowiedzialny społecznie biznes do współpracy – zachęca Artur Łazowy.

TEN MATERIAŁ I WIELE INNYCH PRZECZYTASZ W AKTUALNYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO

(es)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe