Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Amatorzy i poeci uznani

Znaleźli się w ekskluzywnym gronie 90 zwycięzców z całej Polski. Biblioteka Publiczna w Trzciance otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Posmakuj poezji. Projekt promujący poezję polską” z programu Promocja czytelnictwa.
Amatorzy i poeci uznani

Konkurencja była spora, chętnych wnioskodawców znalazło się prawie 500. Całkowity koszt zadania wynosi 24 000 zł, a kwota dofinansowania to 19 000 zł. Celem projektu jest popularyzacja poezji polskiej poprzez rozbudzenie potrzeb literackich wśród różnych grup wiekowych. "Posmakuj poezji"- projekt promujący poezję polską, ma za zadanie dowieść, że czytanie poezji nie tylko rozwija, ale także może stanowić przyjemność. Połączenie zwięzłości z głębią przekazu niesionego przez poezję sprawia, że wbrew pozorom, doskonale wpasowuje się ona we współczesne czasy.

Specjalny moduł projektu został przygotowany z myślą o dzieciach, jako najmłodszych jej odbiorcach. Projekt skupia wokół siebie osoby, które nie interesowały się wcześniej poezją, ale też jej amatorów, debiutantów i uznanych poetów. Okazją do realizacji zadania właśnie w 2017 roku jest szereg przypadających w nim rocznic związanych z poetami, którzy wnieśli istotny wkład do polskiej kultury (m.in. B. Leśmianem, H. Poświatowską, R. Brandstaetterem, E. Stachurą, A. Asnykiem, L. Staffem , W. Bełzą czy A. Osiecką).

Biblioteka Publiczna w Trzciance serdecznie zaprasza Państwa do udziału w imprezach mieszczących się w projekcie i wspólnego rozsmakowania się w poezji.

pik


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama