Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

CBŚP rozbiło więzienną mafię

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Poznania oraz funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Centralnego Zarządu Służby Więziennej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, działającą na terenie Zakładu Karnego we Wronkach. Mafia handlowała narkotykami. W proceder zamieszanych jest 17 osób, w tym 2 „klawiszy”.
CBŚP rozbiło więzienną mafię

Mundurowi od kilku miesięcy rozpracowywali sprawę. Z ich ustaleń wynikało, że osoby osadzone w Zakładzie Karnym we Wronkach mają dostęp do narkotyków.

Jak informuje rzecznik prasowy komendanta CBŚP, kom. Iwona Jurkiewicz, akcja została przeprowadzona pod koniec grudnia w kilku miejscach na terenie woj. wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Wzięli w niej udział policjanci z CBŚP z Poznania, Warszawy, Opola, Wrocławia, Gorzowa Wielk., Szczecina oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu Zatrzymano – podaje rzecznik- trzy osoby, w tym dwóch funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz wykonano czynności z udziałem czternastu osób, które były osadzone w Zakładzie Karnym i Areszcie Śledczym. W sprawę jest zamieszanych łącznie 17 osób.

Kom. Iwona Jurkiewicz:- Podczas akcji na terenie Zakładu Karnego wykorzystano specjalistyczny sprzęt w postaci bezzałogowych statków powietrznych typu „dron”, przy pomocy, których zarejestrowano nie tylko czynność policjantów, ale także zachowanie osadzonych po wejściu funkcjonariuszy na teren zakładu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego 15 osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu na terenie zakładu substancji psychotropowych i środków odurzających.

Zdaniem śledczych nielegalny proceder mógł być prowadzony od 2010 roku. Kryminaliści nastawili się na szybki i duży zysk- 1 gram amfetaminy lub marihuany w Zakładzie Karnym mógł kosztować nawet 50 złotych.

Zamieszani w sprawę funkcjonariusze Służby Więziennej usłyszeli zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozić może kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Jednemu z nich zarzuca się również przyjęcie korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej.

-Decyzją Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto dziesięciu podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Policjanci wykonują dalsze czynności w śledztwie i nie wykluczają kolejnych zatrzymań- podsumowuje Jurkiewicz.

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kazik 12.01.2018 01:29
I o to chodzi, trzeba wykorzystywać zdobycze techniki "typu dron"

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RecipTreść komentarza: tradycja tureckiej kuchni proponuje kebab.Data dodania komentarza: 18.07.2025, 21:01Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20.Autor komentarza: okTreść komentarza: liczba pi zwana ludolfiną: 3,1415926535...Data dodania komentarza: 18.07.2025, 20:36Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20.Autor komentarza: o trwaniuTreść komentarza: Niech nikt nie śmie czepiać się stylu wypowiedzi sędziów w sądach. Wypowiedź bez treści, błędna do bólu wszystkiego jest częścią etosu sądownictwa powszechnego. Dla przykładu z miasta Piły podajemy użycie przez Smyczyńskiego w uzasadnieniu wyroku, że on dywaguje, co po polsku znaczy: ględzi, bredzi rozwlekle nie na temat. I nic się nie dzieje, świat trwa.Data dodania komentarza: 18.07.2025, 20:19Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20. ( Autor komentarza: kaziuTreść komentarza: No i fajnieData dodania komentarza: 17.07.2025, 19:28Źródło komentarza: Rada Miejska Złotowa odwołała panią skarbnikAutor komentarza: bigosTreść komentarza: On jest wielką dupą jako Big Ass.Data dodania komentarza: 17.07.2025, 19:11Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 15.Autor komentarza: luzbluzTreść komentarza: Facet, który przedstawił się jako Mariusz Szalbierz ostatnio pauzuje w robocie redakcyjno- wydawniczej portaliku i papierowej ulotki o tematyce przebrzmiałej. Co to może być? Albo łopata grabarza albo choroba somatyczna wskutek luzackiej obyczajności redakcji zapoczątkowana relacją z obrad Kolegium Redakcyjnego Tygodnika Nowego 8 marca 2006.Data dodania komentarza: 12.07.2025, 18:27Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 21.
Reklama
Reklama