Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

OTWARCIE SALKI REHABILITACYJNEJ W LUBASZU

Już jest! Długo oczekiwana, ale jakże profesjonalnie wyposażona – salka rehabilitacyjna w Lubaszu.
OTWARCIE SALKI REHABILITACYJNEJ W LUBASZU

21.marca dzięki staraniom pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaszu nastąpiło oficjalne otwarcie salki rehabilitacyjnej, która mieści się w Szkole Podstawowej w Lubaszu. A wszystko dzięki udziałowi w projekcie projektu pn. „Poprawa dostępu do usług społecznych w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi Priorytetowej VII, działania 7.2 Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałania 7.2.1Usługi społeczne – projekty pozakonkursowe realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Oficjalnego otwarcia dokonali: Marcin Filoda, Wójt Gminy Lubasz, Mirosława Mańkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lubaszu oraz Lidia Dylla-Dymek, Prezes Stowarzyszenia Klamra. Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Jadwiga Kazińska przywitała gości, a następnie, aby korzystający z rehabilitacji odnosili jak największe korzyści z rehabilitacji Proboszcz Parafii pw.NNMP w Lubaszu, ks.Andrzej Magdziarz odmówił modlitwę oraz poświęcił salkę rehabilitacyjną.

Podczas uroczystego otwarcia zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z zakupionym sprzętem, którego prezentacji dokonała Marta Kędzierska, pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaszu wraz z Uczestnikami projektu i rehabilitantką.

Spotkanie, na które zostali zaproszeni włodarze gminy, dyrektorzy szkół, przedstawiciele organizacji pozarządowych, osoby pracujące przy realizowanym projekcie było okazją do podzielenia się swoimi przemyśleniami na temat współpracy ośrodka pomocy społecznej z organizacjami pozarządowymi na rzecz integracji osób niepełnosprawnych w lokalnym środowisku oraz o zmieniającym się podejściu do fizjoterapii na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat.

Życzymy korzystającym z salki, aby zakupiony sprzęt był dopełnieniem procesu rehabilitacyjnego, rozumianego jako społeczną integrację. Życzymy również, by zauważano nie tylko niedomagania ludzkie, lecz kryjący się w każdym potencjał, a salka rehabilitacyjna była jednym z elementów przyczyniających się do wyzwolenia tego potencjału!


 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaszu



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama